Czy hybryda <br>to dobry pomysł na <br>auto dla firmy?

Czy hybryda
to dobry pomysł na
auto dla firmy?

    

  Przymierzasz się do zbudowania floty pojazdów firmowych i ciągle wahasz się nad konkretnymi modelami. Weź pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale również koszty późniejszej eksploatacji. Zastanów się więc, czy inwestycja w auta hybrydowe nie będzie tym, czego oczekujesz. Poznaj zalety takiego rozwiązania, dzięki czemu dużo łatwiej podejmiesz słuszną decyzję.

  Dlaczego warto zainwestować w samochody hybrydowe?

  Zakup samochodów z silnikiem hybrydowym to inwestycja, dzięki której można zaoszczędzić w perspektywie długofalowej.

  • Rzadsze tankowanie

  Nie da się ukryć, że większość kosztów eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem auta pochłaniają wydatki na tankowanie. Połączenie silnika benzynowego z elektrycznym oznacza rzadsze wizyty na stacji paliw. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić – oszczędności będą tym większe, im wyższa cena benzyny.

  • Rzadsze wizyty w serwisie

  Decydując się na samochody hybrydowe, można zaoszczędzić na kosztach serwisowania. Auta takie rzadziej ulegają poważnym uszkodzeniom, ponieważ są pozbawione wielu najbardziej awaryjnych elementów, np. koła dwumasowego, alternatora, wtryskiwaczy. 

  Zdecyduj się na hybrydę, by zaoszczędzić nawet kilkanaście tys. zł

  Dodatkowe upusty cenowe sięgające rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych to kolejny powód, dla którego warto zastanowić się na inwestycję w modele hybrydowe. Skąd takie rabaty?

  Od stycznia 2020 roku obowiązuje nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, która obniża o połowę stawkę na pojazdy z silnikami hybrydowymi o pojemności do 3,5 l. Wprowadzenie tych zmian zainspirowało markę Toyota do zaoferowania dodatkowych upustów cenowych.

  Jak EcoBonus wygląda w praktyce? Każdy, kto decyduje się na zakup modeli:

  • Yaris Hybrid, Corolla Hybrid  i C-HR Hybrid z rocznika 2020 – otrzyma rabat w wysokości 1,5%
  • RAV4 i Camry z napędem hybrydowym – otrzyma rabat w wysokości 7,3%

  W efekcie można zaoszczędzić nawet do 14 tys. zł.

  Samochód hybrydowy weź w leasing – to się opłaca

  Kto powiedział, że flotę pojazdów firmowych musisz zbudować w oparciu o auta zakupione za gotówkę? Warto skorzystać z zewnętrznego finansowania, takiego chociażby jak leasing. Dzięki temu nie obciążysz nadmiernie budżetu przedsiębiorstwa.

  Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę leasingową, porównaj dostępne możliwości. Uwzględnij wiele aspektów, takich jak np.:

  • wysokość minimalnej opłaty wstępnej,
  • wysokość miesięcznych rat,
  • wartość wykupu,
  • okres finansowania.

  Na tle wielu atrakcyjnych ofert leasingowych szczególnie wyróżnia się Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Leasing. Na uwagę zasługuje przede wszystkim niska rata – leasingobiorca spłaca wyłącznie tę część, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości pojazdu przez okres finansowania. Plusem jest także gwarancja odkupu samochodu przez dealera, co pozwala wymienić flotę po 3-4 latach na nową bez angażowania środków własnych.

  Chcesz poznać więcej szczegółów na temat nowoczesnego finansowania samochodów hybrydowych? Już teraz skontaktuj się z naszym doradcą.