Trudno podjąć<br/>decyzję o zakupie<br/>auta?<br/> Poszukaj dobrego kredytu

Trudno podjąć
decyzję o zakupie
auta?
Poszukaj dobrego kredytu

   

  Chcesz kupić samochód, ale ciągle się wahasz. Powód jest prosty – nie masz wystarczających środków albo po prostu nie chcesz wydawać wszystkich zgromadzonych oszczędności. Zamiast jednak rezygnować z zakupu, pomyśl o uzyskaniu wsparcia finansowego. Dobry kredyt samochodowy nie nadwyręży domowego budżetu, a pozwoli cieszyć się sprawnym autem z drugiej ręki.

  Mimo rosnącej sprzedaży pojazdów fabrycznie nowych, samochody używane wcale nie tracą na popularności. Wiele osób decyduje się zakupić tego typu auta za gotówkę, ale większość zastanawia się nad skorzystaniem z kredytu. To dobre rozwiązanie – szczególnie, jeśli trafiłeś na wyjątkową okazję i nie zamierzasz rezygnować z zakupu. Aby jednak kredyt samochodowy nie był obciążający dla sytuacji materialnej, finansowanie musi być dobrze przemyślane.

  Dobry kredyt samochodowy, czyli jaki?

  Kredyt kredytowi nie jest równy – wystarczy porównać choćby dwie oferty. Dlatego przypadkowy wybór może Cię wiele kosztować. Aby tego uniknąć, musisz poznać najważniejsze kryteria, które powinien spełniać dobry kredyt pozwalający na zakup samochodów używanych.

  • Niska wpłata własna

  Wpłata własna stanowi procentową wartość obowiązującej ceny pojazdu. Im niższa, tym mniej pieniędzy potrzebujesz do uruchomienia kredytu.

  • Akceptowalny wiek pojazdu

  Nabywane auto stanowi zabezpieczenie zaciąganego kredytu. Dlatego banki mogą narzucać maksymalny wiek pojazdu, który można sfinansować w ten sposób. Chociaż każdy bank wewnętrznie ustala limit wiekowy, zwykle wiek pojazdu nie może przekraczać kilku lat.

  • Przystępne RRSO

  RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) jest parametrem informującym o całkowitym koszcie kredytu. Uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe, np. prowizję, ubezpieczenie. Przykładowo, Kredyt SMARTPLAN na używane pojazdy w ofercie Toyota Banku to RRSO wynoszące 9,55%.

  • Niska miesięczna rata

  Szukaj kredytu samochodowego z niską miesięczną ratą – po to, aby jej spłata nie stanowiła żadnego obciążenia. Niewielka kwota do spłacenia oznacza, że zawsze znajdziesz środki na uregulowanie należności.

  Kto ma szansę na kredyt samochodowy?

  Kredyt na zakup samochodów używanych nie jest przyznawany każdemu. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji materialnej. Banki biorą pod uwagę przede wszystkim zdolność kredytową rozumianą jako zdolność do terminowej spłaty zobowiązania. Uwzględniają przy tym również historię kredytową – na tej podstawie instytucja weryfikuje wiarygodność kredytobiorcy.

  Aby otrzymać kredyt samochodowy, z reguły należy:

  • wykazywać stały dochód
  • mieć dobrą historię kredytową.

  Trzeba także dopełnić szereg formalności związanych m.in. z dostarczeniem niezbędnych dokumentów finansowych.

  Chcesz zaciągnąć kredyt na samochód używany? Skontaktuj się z doradcami Toyota Banku.