Samochód z wyprzedaży rocznika czy nowy rocznik?

Samochód z wyprzedaży rocznika czy nowy rocznik?

    

  Zainteresowanie zakupem fabrycznie nowych pojazdów nie ustaje. Polacy coraz częściej decydują się na samochody z salonu, jednak – jak to bywa w końcówce roku – mają dylemat. Skorzystać z wyprzedaży czy czekać na nowy rocznik? Oba rozwiązania mają swoje dobre strony.

  Zakup nowego samochodu to zawsze dobra decyzja – auto jest w pełni sprawne, bezawaryjne i… pachnie nowością. Dylemat pojawia się wówczas, gdy przychodzi czas zakupu – nabywcy mogą poczekać do wyprzedaży albo zamówić model z najnowszego rocznika.

  Samochód z wyprzedaży rocznika – dlaczego warto?

  Wyprzedaż rocznika to wyjątkowa okazja w końcówce roku, dzięki czemu fabrycznie nowy i bezawaryjny pojazd można kupić nawet kilkanaście tysięcy złotych taniej. Wszystko dlatego, że dealerzy pozbywają się „starych stocków” na rzecz nadchodzącej dostawy aut z nowego rocznika.

  Samochód z wyprzedaży to korzystne rozwiązanie, jeśli:

  • nie zależy Ci na konkretnej marce czy modelu,
  • nie masz sprecyzowanej wersji silnikowej,
  • nie zależy Ci na konkretnej wersji wyposażenia,
  • chcesz użytkować pojazd od razu.

  Warto bowiem pamiętać, że auta oferowane w ramach wyprzedaży są pojazdami demonstracyjnymi – nie można przeprowadzić własnej konfiguracji.

  Samochód z nowego rocznika – kiedy się opłaca?

  Auto z nowego rocznika to szansa na zakup idealnie dopasowanego pojazdu – takiego, który będzie miał odpowiedni silnik, wersję wyposażenia czy kolor nadwozia. Ceną jest jednak dość wysoki koszt oraz konieczność oczekiwania nawet kilku miesięcy na dostawę.

  Warto przy tym mieć świadomość, że fabrycznie nowy pojazd szybko traci na wartości w pierwszych latach użytkowania. Wyjątek stanowią marki o wysokiej wartości rezydualnej, np. Toyota, Lexus. Musisz mieć to na uwadze, gdy planujesz ewentualną sprzedaż pojazdu.

  Jak korzystnie sfinansować zakup nowego samochodu?

  Niezależnie od tego, czy decydujesz się na samochód z nowego rocznika czy z wyprzedaży, wcale nie musisz finansować go gotówką. Wsparciem służą banki, które oferują kredyty na korzystnych warunkach finansowych.

  Ciekawą propozycją jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody proponowany przez Toyota Bank (RRSO 8,41%). Zaliczany do tzw. kredytów TCM pozwala na cykliczną wymianę pojazdów bez konieczności angażowania środków własnych. Wszystko za sprawą gwarancji odkupu auta przez dealera – pozyskane pieniądze wystarczą na spłatę ostatniej raty (wyższej niż poprzednie) oraz wpłatę własną kolejnego kredytu.

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnego finansowania? Skontaktuj się z naszymi doradcami już teraz.