Masz nadwyżki finansowe? <br />Sprawdź ofertę lokat

Masz nadwyżki finansowe?
Sprawdź ofertę lokat

   

  Świadomość Polaków w zakresie oszczędzania z roku na rok rośnie. Jak pokazują dane Narodowego Banku Polskiego (NBP), nawet 69% rodaków deklaruje posiadanie nadwyżki finansowej. I Ty zaliczasz się do tego grona? Nie trzymaj środków na nisko oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Sprawdź ofertę promocyjnych lokat – dzięki nim zarobisz znacznie więcej.

  Zgodnie z przeprowadzonymi analizami największą grupę oszczędzających (31%) tworzą osoby, którym udało się odłożyć 1–3-krotność miesięcznej pensji. Są też jednak i tacy, których nadwyżka finansowa stanowi równowartość minimum rocznego wynagrodzenia. Aby w sposób bezpieczny pomnażać i przechowywać zgromadzone środki, niemal 30% rodaków wybiera lokaty.

  Ile można zarobić na lokatach?

  Od kilku lat oprocentowanie lokat utrzymuje się na niskim poziomie. Można jednak znaleźć kilka ciekawych ofert promocyjnych, które pozwalają zyskać znacznie więcej niż standardowe produkty finansowe. Przykładem może być m.in. Lokata Sprint 180 dostępna w ofercie Toyota Banku. Oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku pozwala osiągnąć ponadprzeciętne zyski. Tym bardziej że jednorazowo można założyć nawet 10 lokat – każda na kwotę nie większą niż 18 000 zł.

  Przykład 1. Załóżmy, że zakładasz dwie Lokaty Sprint 180. Wpłacając depozyty wynoszące po 18 000 zł, zarabiasz łącznie ok. 365 zł netto.

  Przykład 2. Załóżmy, że zakładasz aż 10 lokat Sprint 180 – każda z nich na kwotę 5000 zł. Łącznie zarobisz ponad 500 zł netto.

  Przykład 3. Załóżmy, że zakładasz 5 lokat Sprint 180 – każda na maksymalną kwotę 18 000 zł. Na koniec okresu otrzymujesz łącznie ponad 1800 zł netto.

  Lokaty – czy to się opłaca?

  Stopy procentowe utrzymujące się na bardzo niskim poziomie już ponad 3 lata nie zachęcają do oszczędzania na lokatach. Tego rodzaju produkty finansowe mają jednak wiele innych zalet, dzięki którym lokowanie środków właśnie w taki sposób może być korzystne.

  Do głównych zalet lokat zaliczyć można m.in.:

  • bezpieczeństwo – nie ma ryzyka utraty kapitału nawet w przypadku upadłości banku,
  • gwarancja zysków – wypracowane odsetki są wypłacane niezależnie od sytuacji na rynku finansowym,
  • zysk wyższy w porównaniu z gromadzeniem środków na koncie oszczędnościowym czy koncie typu ROR.

  Jeżeli masz nadwyżkę finansową i chcesz ją bezpiecznie ulokować, lokata to najlepszy sposób.