Niezapowiedziane wydatki samochodowe?

Niezapowiedziane wydatki samochodowe?

Jak sobie poradzić?

   

  Zakup samochodu to dopiero początek wydatków. Im starszy pojazd, tym z większymi kosztami serwisowania musisz się liczyć w przyszłości. O ile wydatki związane z tankowaniem można zaplanować, tak wydatków ponoszonych z tytułu naprawy usterek – niekoniecznie. Jak sobie poradzić, gdy wizyta w warsztacie samochodowym zaskoczyła domowy budżet?

  W przypadku nowego samochodu prawdopodobieństwo usterek jest znacznie mniejsze w porównaniu z kilkunastoletnim pojazdem używanym. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwolą sfinansować koszty naprawy czy serwisowania – niezależnie od aktualnej sytuacji finansowej.

  Pożyczka na nieprzewidziane wydatki samochodowe?

  Wielu kierowców, których zaskoczyła wysokość rachunku otrzymanego od warsztatu samochodowego, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Najczęściej jest to jedyne wyjście z sytuacji. Pozyskanymi od banku środkami można bowiem szybko uregulować należność wobec warsztatu samochodowego, a następnie spłacać zobowiązanie zaciągnięte w banku.

  Problem w tym, że pożyczka gotówkowa na dowolny cel często jest wysoko oprocentowana. Przekłada się to na konieczność zwrotu środków w kwocie znacznie przekraczającej wartość rachunku z serwisu. Dlatego coraz więcej kierowców rozważa alternatywne rozwiązanie.

  Serwis samochodowy na raty? To możliwe

  Osoby, które chcą zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych wydatków samochodowych, powinny zainteresować się możliwością rozłożenia na raty wydatków poniesionych w serwisie samochodowym. Na atrakcyjnych warunkach można spłacać koszt usługi, czyli

  • przegląd samochodu,
  • prace konserwacyjne,
  • naprawę uszkodzeń mechanicznych,
  • zakup i wymianę ogumienia,
  • naprawy blacharsko-lakiernicze,
  • zakup i montaż akcesoriów samochodowych.

  Chociaż taka opcja zbliżona jest do pożyczki gotówkowej, różni się wieloma szczegółami. Rozłożenie kosztów serwisowania auta na raty to znacznie niższe koszty (oprocentowanie już od 0%). Przewagą jest również uproszczenie formalności do niezbędnego minimum – wszystko odbywa się bezpośrednio u dilera.

  W Toyota Banku możesz skorzystać z usługi Comfort Pay, dzięki której:

  • naprawiasz samochód od ręki,
  • rozkładasz koszty serwisowania pojazdu na wygodne i dostosowane do możliwości finansowych raty,
  • pierwszą ratę spłacasz dopiero po 30 dniach, a ostatnią po 12 miesiącach

  Usługa dedykowana jest każdemu, kto zdecyduje się na skorzystanie z Autoryzowanego Serwisu Toyoty – bez względu na markę posiadanego pojazdu.