Naprawa samochodu

Jak poradzić sobie z rosnącymi kosztami napraw samochodów?

26 kwietnia 2022

Awaria samochodu to poważny kłopot zwłaszcza, gdy auto jest na co dzień intensywnie eksploatowane. Zachodzi bowiem konieczność szybkiej naprawy usterki, co może wiązać się ze sporymi kosztami. Sprawdź, jak poradzić sobie z wysokim wydatkiem związanym z wizytą w warsztacie samochodowym.

Nie bez powodu mówi się, że koszt zakupu pojazdu jest tylko częścią wydatków. Najwięcej kosztuje codzienne użytkowanie auta – szczególnie, jeśli jego eksploatacja jest intensywna. Zachodzi bowiem konieczność nie tylko tankowania, ale również jego serwisowania.

Naprawa samochodu – co kosztuje najwięcej?

Chociaż każda usterka może być kosztowna, naprawa niektórych awarii może przyczynić się do znacznego obciążenia domowych finansów. Ze sporym wydatkiem należy liczyć się m.in. w przypadku:

  • zerwanego paska rozrządu – koszt naprawy waha się w granicach kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych;
  • usterki koła dwumasowego – za naprawę trzeba zapłacić nawet 6000 złotych lub więcej (jeśli dojdzie do tego wymiana sprzęgła);
  • wtryskiwaczy – regeneracja jest tańsza niż całkowita ich wymiana, ale konstrukcje nie zawsze da się zregenerować;
  • turbosprężarki – podstawowa regeneracja będzie kosztować około 1500 zł, zaś kosztowniejsze będą dużo poważniejsze awarie.

Sporo kosztują także wszelkie usterki wymagające poprawek blacharsko-lakierniczych. Tutaj wydatek może zamknąć się w granicach nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Koszty naprawy samochodu – czy można je obniżyć?

Osoby, które na co dzień korzystają z samochodu, nie mogą pozwolić sobie na jego wyłączenie z użytkowania przez długi czas. Dlatego, chcąc obniżyć wydatek związany z naprawą, uciekają się do różnych rozwiązań.

Pamiętaj! Nie warto decydować się na naprawę pojazdu w nieznanym warsztacie. Jeśli masz sprawdzony serwis samochodowy, lepiej oddać auto w dobre ręce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że po kilkudziesięciu przejechanych kilometrach pojazd nie odmówi posłuszeństwa z tego samego powodu.

Rozłóż płatność na raty

Jeżeli jednorazowy wydatek z tytułu naprawy samochodu jest dla ciebie sporym obciążeniem, możesz rozłożyć płatność na raty. Taką możliwość daje usługa Comfort Pay dostępna w ofercie Toyota Banku (RRSO od 0%).

Na czym to polega? Jeśli zdecydujesz się oddać uszkodzone auto do jednej z autoryzowanych stacji obsługi Toyota, masz możliwość opłacenia rachunku w ratach. Pierwsza płatność zostaje odroczona o 30 dni, a kolejne będziesz regulować przez okres 12 miesięcy.

Usługa Comfort Pay obejmuje szeroki wachlarz napraw:

  • naprawy mechaniczne
  • prace blacharsko-lakiernicze.

Ponadto istnieje możliwość sfinansowania zakupu i wymiany opon.

Warto przy tym podkreślić, że naprawa odbywa się „od ręki”, dzięki czemu nie musisz miesiącami czekać na ponowne uruchomienie pojazdu.

Nie pozwól, aby mniej lub bardziej poważna awaria uniemożliwiła korzystanie z samochodu. Rozważ opcję finansowania naprawy auta w autoryzowanym serwisie, rozkładając płatność na dogodne dla ciebie raty.

Skontaktuj się z naszym doradcą, aby poznać więcej szczegółów.