Stacja benzynowa

Benzyna nadal droga? Poznaj powody, dla których warto rozważyć zakup hybrydy

19 kwietnia 2022

Koszty utrzymania samochodu z silnikiem benzynowym stale rosną, co ma związek z podwyżkami cen na stacjach paliw. Dlatego jeśli jesteś na etapie wyboru nowego pojazdu, weź pod uwagę zakup hybrydy. Poznaj kilka argumentów, które potwierdzą słuszność takiej decyzji.

Rosnące ceny paliwa sprawiają, że miesięczny koszt tankowania auta może przekroczyć 1000 zł – w przypadku intensywnego użytkowania pojazdu. Wydatki związane z nabyciem benzyny można skutecznie zmniejszyć, przesiadając się z samochodu z silnikiem benzynowym do hybrydy.

Samochód z silnikiem hybrydowym – dlaczego warto?

Można wskazać co najmniej kilka powodów, dla których zakup samochodu hybrydowego będzie korzystnym rozwiązaniem. Warto poznać te najważniejsze, aby przekonać się o słuszności takiej decyzji.

1. Niższe koszty tankowania auta

Największą przewagą pojazdów hybrydowych nad samochodami z silnikami konwencjonalnymi są niższe koszty tankowania. Hybrydy – jako że stanowią połączenie silników benzynowych z silnikami elektrycznymi – zużywają znacznie mniej paliwa. Jest to szczególnie korzystne wtedy, gdy auto użytkujesz przede wszystkim w mieście – przy niskich prędkościach jazda odbywa się głównie na silniku elektrycznym.

Za przykład może posłużyć Toyota Yaris Cross, której spalanie różni się znacząco w zależności od wybranego silnika:

  • 1.5 Dynamic Force 125 KM 6 M/T – średnie zużycie paliwa wynosi 5,9 l / 100 km,
  • 1.5 Hybrid Dynamic Force FWD 116 KM e-CVT – średnie zużycie paliwa wynosi 4,4-5,0 l / 100 km.

W praktyce oszczędzasz pieniądze i czas.

2. Niższe koszty napraw

Samochody hybrydowe generują znacznie niższe wydatki związane z ewentualną ich naprawą. Dlaczego? Są pozbawione najbardziej kosztownych elementów, wśród których wymienić można m.in. pasek rozrządu, rozrusznik, alternator, koło dwumasowe. Natomiast te części, które po pewnym czasie należy wymieniać, zużywają się znacznie wolniej.

3. Większa ekologia

Samochody hybrydowe, w związku ze zmniejszoną emisją spalin, są bardziej ekologiczne. Jeśli więc troszczysz się o środowisko naturalne, hybrydy doskonale wpiszą się w twoje oczekiwania.

Jak korzystnie sfinansować zakup hybrydy?

Hybrydy są nieco droższe niż samochody z silnikiem benzynowym, ale warto ponieść taki koszt – zwróci się on już po kilku latach użytkowania auta. Jeśli natomiast nie dysponujesz wystarczającym budżetem, możesz skorzystać z finansowania.

Ciekawym rozwiązaniem jest Kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,99 %). Na jego korzyść przemawiają nie tylko atrakcyjne raty czy niska wpłata własna. Atutem jest możliwość wymiany pojazdu na nowy – bez konieczności angażowania środków własnych. Zapewnia to gwarancja odkupu auta przez dealera – pozyskane pieniądze można przeznaczyć na spłatę ostatniej raty i wpłatę własną kolejnego pojazdu hybrydowego.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących finansowania hybrydy marki Toyota? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.