Dlaczego warto mieć konto osobiste?

Dlaczego warto mieć konto osobiste?

15 czerwca 2020

Chociaż może wydać się to nieprawdopodobne, aż 13% Polaków nie ma konta osobistego w banku. Powody takiego stanu są różne, warto jednak zdecydować się na rozwiązanie. Nie masz pewności, czy to dobra opcja? Poznaj najważniejsze korzyści.

Jak wynika z danych zebranych przez Narodowy Bank Polski, konto osobiste nie jest standardem. Wśród Polaków znajduje się dość liczne grono, które nie widzi potrzeby zakładania rachunku bankowego. Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie wcale nie jest rozsądnym rozwiązaniem, dlatego warto rozważyć otwarcie konta osobistego – tym bardziej, że jego prowadzenie zwykle nic nie kosztuje.

1. Monitorowanie wydatków

Masz wrażenie, że pieniądze uciekają Ci przez palce? Wystarczy założyć rachunek bankowy, aby mieć stały wgląd w wydatki. Dzięki temu łatwiej kontrolujesz przychody i koszty, co pomaga w planowaniu miesięcznego budżetu.

2. Wygodne płatności internetowe

Chcesz robić zakupy w Internecie, ale nie wszyscy sprzedawcy zapewniają możliwość płatności za pobraniem? Mając konto osobiste, bez problemu zapłacisz za produkty, np. szybkim przelewem. Dzięki temu pieniądze dotrą do sprzedawcy niemal natychmiast, co przełoży się na natychmiastową realizację zamówienia.

3. Dostęp do atrakcyjnych produktów bankowych

Chcesz zacząć bezpiecznie oszczędzać albo zapewnić sobie dodatkową ochronę assistance? Mając konto osobiste, otrzymasz dostęp do dodatkowych produktów bankowych oferowanych na atrakcyjnych warunkach.

Przykładem może być Konto Osobiste w Toyota Banku, w ramach którego możesz założyć np. Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2% w skali roku.

4 .Bezpieczeństwo środków

Trzymając pieniądze w domu, narażasz się na ryzyko kradzieży. Środki na koncie osobistym są bezpieczne – o ile postępujesz zgodnie ze wskazówkami banku.

Warto przy tym pamiętać, że zgromadzone pieniądze nie przepadają nawet wtedy, gdy instytucja ogłosi upadłość. Masz prawo odzyskać środki – zapewnia to Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak wybrać dobre konto osobiste?

Konto osobiste to produkt dostępny w każdym banku. Zanim jednak podpiszesz umowę, zapoznaj się z warunkami i porównaj kilka ofert. Rachunki różnią się pod wieloma względami, dlatego warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • opłatę otwarcie rachunku
  • opłatę za prowadzenie konta
  • opłatę za kartę płatniczą
  • prowizje za wypłaty z bankomatów
  • opłaty za przelewy zewnętrzne i wewnątrz banku.

Warto także porównać sposoby autoryzacji transakcji mobilnych – to ważna kwestia z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Konto osobiste w banku warto mieć – choćby dlatego, aby korzystać z atrakcyjnych produktów oszczędnościowych czy kredytów. Porównaj więc rachunki bankowe i wybierz opcję najlepiej wpisującą się w Twoje oczekiwania. A jeśli potrzebujesz wsparcia, doradcy Toyota Banku są zawsze do dyspozycji.