Jak działamy obecnie?

Jak działamy obecnie?

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zapewniamy Państwu pełny dostęp do naszych usług online

  Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Związku Banków Polskich dotyczącym przedłużenia oferowania narzędzi pomocowych dla klientów sektora bankowego. Pełna treść dokumentu jest dostępna tutaj.

  Monitorujemy najnowsze doniesienia Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na bieżąco podejmujemy środki ostrożności dla zdrowia oraz bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników.

  Bezpieczna bankowość online

  Zachęcamy do korzystania z systemu bankowości elektronicznej, w którym można realizować wszystkie operacje bez potrzeby wychodzenia z domu.

  Zaloguj się do bankowości online

  Dyspozycja leasingowa online

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Dyspozycje online, który umożliwia wysyłanie zgłoszeń dotyczących umów leasingu i najmu bez potrzeby wychodzenia z domu.

  Dostępność Infolinii

  Kontynuujemy obsługę Klientów za pośrednictwem Infolinii. Doradcy są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 i w soboty w godzinach 8-14.

  Może się zdarzyć, że czas oczekiwania na połączenie z Doradcą ulegnie wydłużeniu, ponieważ w związku z zamknięciem szkół i przedszkoli część naszych pracowników zostanie ze swoimi dziećmi w domach.

  Google Pay - płatności telefonem

  Rekomendujemy również zastąpienie wszelkich płatności gotówką na rzecz dokonywania płatności kartą.

  Jak aktywować płatność telefonem?

  Pobierz aplikację Google Pay
  ze sklepu Google Play
  i zainstaluj ją na swoim telefonie.

  Dodaj kartę płatniczą do aplikacji
  – wpisz dane ręcznie lub zrób zdjęcie
  karty, a następnie aktywuj ją, wpisując
  jednorazowy kod przesłany w SMS.

  Gotowe!
  Teraz możesz płacić
  za swoje zakupy
  telefonem.

  Płatności zbliżeniowe do 100 zł bez PIN

  W trosce o zdrowie oraz komfort klientów zwiększamy limit transakcji zbliżeniowych do 100 PLN bez konieczności wprowadzania kodu PIN.

  Aby aktywować zwiększony limit należy dokonać minimum jednej transakcji z użyciem kodu PIN, np. w bankomacie lub terminalu płatniczym - umieszczając kartę w terminalu.

  Karty wydawane i wznawiane od 01.04.2020 r. posiadają już zwiększony limit płatności zbliżeniowych do 100 PLN. Usługa jest dostępna w terminalach, których operatorzy podnieśli kwotę płatności bez PIN-u do 100 zł.

  Zapoznaj się z ulotka informacyjną VISA o limitach płatności zbliżeniowych tutaj.

  ODROCZENIE RAT KREDYTU

  Wniosek o zawieszenie rat kredytu możesz złożyć online za pośrednictwem dedykowanego formularza.

  Pamiętaj:

  • możesz wnioskować o zawieszenie spłaty do 6 rat
  • zawieszenie polega na wstrzymaniu płatności na maksymalnie 6 miesięcy i wydłużeniu okresu kredytowania o maksymalnie 6 miesięcy, w zależności od wybranego okresu zawieszenia
  • wniosek o zawieszenie rat kredytu możesz złożyć do 30 września 2020 r.

  Jak złożyć wniosek?

  1. Wejdź na stronę z formularzem zawieszenia spłat kredytu https://www.toyotabank.pl/odroczenie-splat/
  2. Wybierz jedną z opcji - klient indywidualny lub przedsiębiorca
  3. Wskaż:
   - dane osobowe i dane umowy
   - okres, na jaki raty mają zostać zawieszone
   - możesz wskazać główne źródło dochodów lub branżę, w której działa firma
   - możesz uzasadnić prośbę o zawieszenie


  Wniosek o zawieszenie kredytu

  ODROCZENIE RAT LEASINGU

  Wniosek o prolongatę płatności faktur możesz złożyć online w serwisie Dyspozycje online

  Pamiętaj:

  • możesz wnioskować o wydłużenie terminów płatności faktur do 6 miesięcy (nie dłużej niż do daty zakończenia umowy), dla faktur wystawianych w miesiącach lipiec - wrzesień 2020 r. 
  • nie naliczamy dodatkowych opłat z Tabeli Opłat i Prowizji ani odsetek karnych
  • jedynym kosztem odroczenia są odsetki naliczane według oprocentowania kontraktu
  • możesz wnioskować o odroczenie płatności jeśli nie posiadasz aktualnie żadnych zaległości

  Jak złożyć wniosek?

  1. Wejdź na stronę https://dyspozycje.toyotaleasing.pl
  2. Po podaniu danych umowy, z listy tematów dyspozycji wybierz: Karencja spłaty – koronawirus
  3. Wskaż:
   - okres, na jaki płatność ma zostać wydłużona
   - branżę, w której działa firma, bądź główne źródło dochodów w przypadku klienta indywidualnego
   - uzasadnienie, z jakiego powodu płatność nie będzie realizowana


  Wniosek o prolongatę leasingu

  Co jeszcze muszę wiedzieć o odroczeniu kredytu?

  • Zawieszenie dotyczyć może następujących produktów: kredyt, pożyczka, limit kredytowy w rachunku bieżącym.
  • Zawieszenie dotyczy całej raty, tj. zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej.
  • Jeżeli skorzystasz z zawieszenia spłaty rat może zwiększyć się całkowity koszt finansowania (za okres zawieszenia naliczane są odsetki zgodnie z oprocentowaniem umowy). Dokonaj realnej oceny możliwości finansowych przed złożeniem wniosku o zawieszenie rat.
  • Po złożeniu wniosku Bank przygotuje dla Ciebie nowy harmonogram spłat, w ramach którego wysokość rat kredytu oraz długość okresu kredytowania ulegnie zmianie. W związku z tym pierwsza rata po okresie prolongaty będzie wyższa o doliczone odsetki z okresu odroczenia płatności. Ponadto, pozostały do zapłaty kapitał, zostaje rozłożony na pozostały do spłaty okres kredytowania, co spowoduje podwyższenie wszystkich rat po okresie prolongaty. Nadto, okres kredytowania zostaje wydłużony o okres prolongaty.
  • W okresie zawieszenia rat odsetki są naliczane zgodnie z oprocentowaniem określonym w umowie.
  • Nie pobieramy dodatkowych opłat za realizację zawieszenia rat.
  • O przyjęciu wniosku o zawieszenie rat poinformujemy Cię SMSem. Od tego momentu nie musisz nic więcej robić. Obsługa może potrwać maksymalnie 14 dni. O realizacji zgłoszenia powiadomimy Cię kolejnym SMSem.
  • Złóż wniosek najpóźniej 3 dni robocze przed najbliższym terminem spłaty raty.
  • Numer telefonu komórkowego, który podajesz we wniosku, musi być taki sam, jak numer w Twoich danych udostępnionych w Toyota Bank.
  • Informacja o zawieszeniu rat kredytu będzie przekazana do Biura Informacji Kredytowej i będzie widoczna dla wszystkich użytkowników BIK (m.in. innych banków).
  • Przysługuje Ci prawo do odstąpienia od wniosku dotyczącego zmiany warunków kredytu w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Ciebie nowego harmonogramu raty spłat kredytu. W celu skorzystania z prawa odstąpienia możesz złożyć wniosek o odstąpienie w tym terminie wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc na infolinię.

  Co jeszcze muszę wiedzieć o odroczeniu leasingu?

  • Zawieszenie dotyczy całej raty, tj. zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej.
  • Jeżeli skorzystasz z zawieszenia spłaty rat może zwiększyć się całkowity koszt finansowania (za okres zawieszenia naliczane są odsetki zgodnie z oprocentowaniem umowy). Dokonaj realnej oceny możliwości finansowych przed złożeniem wniosku o zawieszenie rat.
  • W okresie zawieszenia rat odsetki są naliczane zgodnie z oprocentowaniem według którego została zawarta umowa leasingu/najmu.
  • Nie pobieramy dodatkowych opłat za realizację zawieszenia rat.
  • O przyjęciu wniosku o zawieszenie rat poinformujemy Cię e-mailem. Od tego momentu nie musisz nic więcej robić. Obsługa może potrwać maksymalnie 7 dni roboczych. O realizacji zgłoszenia powiadomimy Cię kolejnym e-mailem.
  • Złóż wniosek najpóźniej 3 dni robocze przed najbliższym terminem wystawienia faktury za raty leasingowe.
  • Numer telefonu komórkowego, który podajesz we wniosku, musi być taki sam, jak numer w Twoich danych udostępnionych w Toyota Leasing.
  • Przysługuje Tobie prawo do odstąpienia od wniosku dotyczącego zmiany warunków kredytu w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Ciebie nowego harmonogramu raty spłat kredytu. W celu skorzystania z prawa odstąpienia możesz złożyć wniosek o odstąpienie w tym terminie wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc na infolinię.

  Tarcza Antykryzysowa dla Przedsiębiorców

  Tarcza Antykryzysowa to program rządu, który ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa.

  Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem Antykryzysowym dla Przedsiębiorców przygotowanym przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Jak najszersze skorzystanie przez przedsiębiorstwa z opisanych w przewodniku rozwiązań może pomóc w zmitygowaniu szeregu ryzyk związanych z działalnością.

  Przewodnik Antykryzysowy

  Obsługa Klientów w siedzibie

  W przypadku wizyty w naszej siedzibie prosimy pamiętać o:

  Na czym polega? Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa m.in. w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług.

  Obowiązuje od: czwartku 16 kwietnia 2020 r. do odwołania.

  Informujemy, że w celu identyfikacji Państwa tożsamości w trakcie obsługi będziemy prosili o uchylenie maski. Pamiętajmy, aby nie dotykać przodu maski przy jej uchylaniu, tylko chwycić ją z tyłu lub boku za wiązanie. Przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk. Przypominamy o konieczności zachowania min. 2-metrowej odległości od innych osób.

  Uwaga na fałszywe wiadomości i próby wyłudzenia "na koronawirusa"

  Pamiętaj, że:

  • Bank nigdy nie prosi o podawanie za pośrednictwem maila, sms, telefonu, danych klienta i danych dostępowych do rachunków;
  • Bank nie przekazuje także informacji i poradników w wiadomościach e-mail z treściami na temat wykrywania i leczenia koronawirusa;
  • Nie otwieraj podejrzanych linków lub załączników.


  Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do Banku, najbliższej jednostce Policji, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL (pod adresem https://incydent.cert.pl). Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych kroków/działań.

  Więcej informacji: https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Uwaga-na-oszukancze-ogloszenia-zwiazane-z-epidemia-koronawirusa

  Twoje zdrowie

  Dbaj o siebie, swoich bliskich oraz wszystkich w Twoim otoczeniu. W przypadku podejrzenia zakażenia wiarygodne informacje znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus 

  Aktualne informacje na temat koronawirusa:
  Państwowa Inspekcja Sanitarna www.gis.gov.pl  
  Ministerstwo Zdrowia www.gov.pl/web/koronawirus 

  Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

  Aktualne zasady bezpieczeństwa i ograniczenia