3 cechy dobrego kredytu samochodowego

3 cechy dobrego kredytu samochodowego

   

  Chociaż większość Polaków kupuje używane auto za gotówkę, wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu samochodowego. Wsparcie finansowe udzielane przez bank pozwala bowiem na nabycie nieco droższego pojazdu niż statystyczne 20 tys. zł. Zanim jednak i Ty weźmiesz kredyt, sprawdź, czym powinien się charakteryzować. Dzięki temu wybierzesz najkorzystniejszą opcję dopasowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań.

  Jak pokazują sondaże, nawet 40% Polaków planujących nabycie używanego pojazdu zamierza sfinansować zakup auta kredytem. Aby jednak taka transakcja była opłacalna, kredyt samochodowy powinien spełniać 3 najważniejsze cechy.

  1. Niskie raty dopasowane do możliwości finansowych

  Rata kredytu samochodowego jest dopasowana do możliwości finansowych kredytobiorcy. Warto jednak porównać oferty, ponieważ niektóre banki proponują wsparcie finansowe na konkurencyjnych warunkach.

  Masz szansę na kredyt z ratą niższą nawet o 40%. Warto więc poświęcić czas na analizę i wybór najkorzystniejszego pod tym względem rozwiązania.

  2. Niska wpłata własna

  Jeżeli chcesz sfinansować zakup pojazdu kredytem, musisz wziąć pod uwagę wymaganą wpłatę własną. Im niższa, tym mniej własnych środków musisz mieć „na start”.

  Polityka banków pod tym względem jest bardzo zróżnicowana. Możesz jednak liczyć na wpłatę własną już od 10% wartości pojazdu.

  Przykład: kredytując Toyotę Auris o wartości 69 000 zł, wpłata własna wyniesie 6900 zł.

  3. Możliwość wymiany pojazdu na nowy

  Zakup pojazdu używanego wcale nie oznacza, że musisz być jego właścicielem już na zawsze. Nawet jeśli masz podpisaną umowę kredytową na kilka lat, możesz nabyć kolejny pojazd po 3–4 latach. Zastanawiasz się, jak to możliwe?

  Taka opcja zwykle dostępna jest w przypadku kredytu balonowego. Mając gwarancję odkupu samochodu od dealera, z otrzymanych środków możesz spłacić ostatnią ratę balonową oraz pokryć koszt wpłaty własnej kolejnego kredytu.

  Wszystkie powyższe cechy spełnia m.in. Kredyt SMARTPLAN na używane pojazdy dostępne w ofercie Toyota Banku. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z naszymi przedstawicielami.