Auto hybrydowe sposobem na tanią jazdę? Sprawdzamy!

Auto hybrydowe sposobem na tanią jazdę? Sprawdzamy!

    

  Przerażają Cię koszty eksploatacji samochodu? Przesiądź się na hybrydę, aby jeździć dużo taniej. Teraz jest to jeszcze korzystniejsze, ponieważ masz okazję otrzymać spory rabat. Poznaj szczegóły i przekonaj się, że to opłacalna opcja.

  Zgodnie z danymi przekazanymi przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, w pierwszej połowie 2019 roku Polacy zarejestrowali 327 397 nowych pojazdów. Aż 6,2% wszystkich aut stanowiły samochody hybrydowe. Szacuje się, że rok 2020 przyniesie znacznie lepsze wyniki z uwagi na nowelizację przepisów związanych z podatkiem akcyzowym na hybrydy.

  Samochody hybrydowe to oszczędność paliwa

  Jazda samochodem hybrydowym oznacza mniejsze wydatki związane z tankowaniem. Wykorzystanie benzyny można ograniczyć do niezbędnego minimum, dzięki czemu wizyty na stacjach paliwowych będą dużo rzadsze.

  Trudno oszacować skalę oszczędności, ponieważ zależy to od wielu indywidualnych czynników, m.in.:

  • miesięcznych wydatków na paliwo,
  • częstotliwości korzystania z samochodu,
  • cen paliw.

  Hybrydy pozwalają zaoszczędzić na kosztach naprawy

  Zakup pojazdów hybrydowych to także możliwość poczynienia sporych oszczędności na naprawie dość awaryjnych oraz kosztownych elementów. Z czego to wynika? Odpowiedź jest prosta: z braku części, które często ulegają uszkodzeniu.

  Kup samochód hybrydowy z wysokim rabatem

  Jeżeli nadal zastanawiasz się nad zakupem auta hybrydowego, weź pod uwagę czekające na Ciebie rabaty. W związku z nowymi regulacjami dotyczącymi obniżki podatku akcyzowego na wybrane pojazdy hybrydowe, marka Toyota wprowadziła tzw. EcoBonus. Dzięki niemu hybrydy można kupić ze sporymi rabatami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy złotych.

  Jak to wygląda w praktyce? Modele Yaris Hybrid, Corolla Hybrid oraz Toyota C-HR Hybrid z rocznika 2020 będą tańsze o 1,5%. Toyota RAV4 i Toyota Camry z napędem hybrydowym 2,5 l będzie można kupić taniej o 7,3%.

  Jak sfinansować zakup auta hybrydowego?

  Wcale nie musisz dysponować dużą gotówką, aby móc zakupić oszczędną hybrydę. Samochód sfinansujesz za pomocą kredytu bankowego, dzięki któremu zachowasz płynność finansową, a na start będziesz potrzebować zaledwie kilku tysięcy złotych.

  Zanim jednak zdecydujesz się na przypadkową ofertę, porównaj dostępne możliwości kredytowe. Szczególną uwagę zwróć na Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy przygotowany przez Toyota Bank (RRSO 7,86%). Jest to finansowanie z niskimi ratami, które odzwierciedlają rzeczywistą utratę wartości samochodu w okresie kredytowania. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany auta po kilku latach użytkowania bez angażowania środków oraz niska wpłata własna.

  Chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące kredytu? Skontaktuj się z naszym doradcą.