Dlaczego warto mieć ubezpieczenie CPI?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie CPI?

   

  Niektóre banki wymagają od kredytobiorców wykupienia ubezpieczenia CPI – ubezpieczenia spłaty kredytu samochodowego. Chociaż dla większości osób to dodatkowy wydatek, tak naprawdę polisa stanowi bardzo dobre zabezpieczenie. Poznaj kilka powodów, dla których warto zdecydować się na takie ubezpieczenie.

  Nawet 40% Polaków decyduje się na zaciągnięcie kredytu pozwalającego na sfinansowanie zakupu pojazdu. Biorąc pod uwagę ceny fabrycznie nowych pojazdów, wysokość zobowiązania stanowi spory wydatek w domowym budżecie. Obciążenie będzie tym większe, im trudniej przewidzieć sytuację finansową kredytobiorcy w przyszłości. Czasami bowiem dochodzi do nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które utrudniają albo wręcz uniemożliwiają spłatę zobowiązania wobec banku.

  Ubezpieczenie CPI – co to jest?

  CPI (z ang. creditprotectioninsurance) to ubezpieczenie kredytu zaciąganego w banku. Stanowi zabezpieczenie finansowe w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które są objęte umową, a których wystąpienie uniemożliwia spłatę zobowiązania.

  Jak to wygląda w praktyce? Ubezpieczenie CPI oferowane przez Toyota InsuranceManagement to dwa warianty:

  • spłata całego zadłużenia – w przypadku śmierci lub trwałej niezdolności do pracy kredytobiorcy,
  • spłata rat kredytu przez okres do 12 miesięcy – w przypadku zdarzeń losowych, takich jak utrata pracy, pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku.

  Ubezpieczenie CPI – warto je wykupić

  Chociaż ubezpieczenie CPI jest polisą dobrowolną, warto pomyśleć o jej wykupieniu. Szczególnie, że koszt nie jest duży – zaczyna się już od kwoty 11 zł miesięcznie. To niewspółmiernie niewielki wydatek w porównaniu z wysokością miesięcznej raty.

  • Zabezpieczenie rodziny w razie trudności finansowych

  Kredyt samochodowy spłacasz nawet kilka lat. O ile teraz nie stanowi to żadnego problemu, niewiadomo, co przyniesie przyszłość. Może stracisz pracę? Może na skutek nieszczęśliwego wypadku stracisz zdolność do wykonywania zawodu lub poniesiesz śmierć?

  Ubezpieczenie CPI zabezpieczy finansowo Twoją rodzinę na wypadek zdarzenia losowego. Niezależnie od tego, co Ci się przytrafi, bliscy nie zostaną obciążeni spłatą kredytu.

  • Komfort psychiczny w razie trudności finansowych

  Mając ubezpieczenie CPI, nie musisz martwić się o to, co przyniesie los. Zyskujesz duży komfort psychiczny – masz pewność, że w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych, Twoje zobowiązanie zostanie spłacone: w całości lub częściowo.

  Nie ma co z góry zakładać czarnego scenariusza, jednak doświadczenie pokazuje, że lepiej dmuchać na zimne. Warto więc wykupić ubezpieczenie CPI – dla własnego spokoju i bezpieczeństwa finansowego swojej rodziny.