Masz firmę i myślisz o zakupie używanego auta? Sprawdź tę opcję

Masz firmę i myślisz o zakupie używanego auta? Sprawdź tę opcję

   

  Prowadzisz firmę i chcesz powiększyć flotę pojazdów? To, że w grę wchodzą używane auta, wcale nie oznacza, że jesteś zmuszony do nabycia ich za gotówkę. Nie musisz także wiązać się umową kredytową z bankiem. Wystarczy, że skorzystasz z oferty firm leasingowych – leasing samochodów używanych to rozwiązanie, które może być opłacalne.

  Przedsiębiorcy wykazują coraz większe zainteresowaniem leasingiem jako formą finansowania pojazdów firmowych. To korzystne rozwiązanie nie tylko w przypadku samochodów fabrycznie nowych, lecz także aut używanych.

  Leasing aut używanych – na czym polega?

  Używane pojazdy, podobnie jak nowe samochody, mogą być wzięte w leasing. Istotą jest oddanie przez firmę leasingową pojazdu w użytkowanie w zamian za opłacanie przez przedsiębiorcę miesięcznych rat leasingowych. Wraz ze spłatą ostatniej raty użytkownik samochodu decyduje, czy wykupuje samochód. Jeśli tak, wówczas pojazd staje się jego własnością – po uprzednim wpłaceniu tzw. wykupu.

  Jaki leasing wybrać?

  Leasing leasingowi nierówny, dlatego należy zestawić ze sobą dostępne oferty. Dokonując analizy, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów decydujących o przewadze jednego rozwiązania nad drugim.

  • Wiek samochodu

  Trzeba sprawdzić, jakie kryteria musi spełniać pojazd używany, aby można było go wziąć w leasing. Często jest tak, że przedsiębiorca ma do dyspozycji wyłącznie te samochody, które znajdują się na placach poleasingowych albo w ofercie dealerów.

  • Wysokość miesięcznych rat

  Miesięczne koszty leasingowe są dość istotne dla przedsiębiorców, dlatego warto porównać dostępne oferty pod kątem wysokości miesięcznych rat.

  Decydując się na Leasing SMARTPLAN na używane auta dostępny w ofercie Toyota Leasing, można liczyć na raty miesięczne nawet o 50% niższe w porównaniu ze standardową ofertą.

  • Okres finansowania

  Firmy leasingowe proponują różne okresy finansowania. Sprawdź więc, gdzie możesz podpisać umowę na czas, który Ci odpowiada.

  • wysokość opłaty wstępnej

  Opłata wstępna to kwota, którą przedsiębiorca musi pokryć w momencie podpisywania umowy leasingowej. Im jest ona niższa, tym mniej środków „na start” musi mieć firma, aby mogła korzystać z pojazdu.

  Przykładowo, Leasing SMARTPLAN na używane auta to leasing z opłatą wstępną już od 0%.

  Leasing samochodów używanych – dlaczego warto?

  Leasing aut używanych, podobnie jak leasing nowych pojazdów, ma wiele zalet. Takie rozwiązanie może okazać się opłacalne, ponieważ:

  • osiągasz wiele korzyści podatkowych, np. optymalizujesz podatki
  • nie zamrażasz firmowych środków na zakup gotówkowy auta
  • utrzymujesz płynność finansową – koszty leasingu są stałe i przewidywalne
  • nie tracisz zdolności kredytowej – możesz zaciągnąć kredyt obrotowy, inwestycyjny itp.
  • możesz wymienić auto na kolejne – po zakończeniu trwania obecnej umowy.

  Leasing samochodów używanych to dobra opcja, jeśli interesują Cię auta z rynku wtórnego. Porównaj więc oferty poszczególnych firm leasingowych, a następnie podpisz umowę na najkorzystniejszych warunkach. Dzięki takiej opcji flota firmowych pojazdów może się systematycznie powiększać – w miarę potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.