Nieprzewidziana sytuacja na drodze? Co zyskasz, <br />wykupując Pakiety <br />Assistance?

Nieprzewidziana sytuacja na drodze? Co zyskasz,
wykupując Pakiety
Assistance?

   

  Planujesz dłuższą podróż samochodem? A może często podróżujesz w związku z wykonywaną pracą? Niezależnie od tego, jak często korzystasz z pojazdu, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. W razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze przydadzą się pakiety assistance. Sprawdź, co zyskasz dzięki nim.

  Chociaż większość kierowców ogranicza się wyłącznie do obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, nie warto poprzestawać na polisie OC. Przydatne okazują się dodatkowe pakiety, dzięki którym można uzyskać dostęp do profesjonalnej pomocy drogowej.

  Pakiet assistance – co obejmuje?

  Oferta firm ubezpieczeniowych w zakresie pakietów assistance jest bardzo szeroka. Każda może proponować różne świadczenia, m.in. od wysokości składki.

  Przykładowo, pakiet assistance dostępny w ofercie Toyota Banku (tzw. Serwis Moto) może obejmować:

  • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia
  • holowanie samochodu
  • dostarczenie paliwa
  • transport roweru
  • otwarcie i uruchomienie auta
  • informację o postępowaniu w razie wypadku.

  Pakiet assistance – korzyści dla kierowcy

  Wydaje Ci się, że pakiet assistance to zbędny wydatek? Do jego poniesienia powinny przekonać Cię korzyści wynikające z takiej opcji.

  Warto wykupić ochronę assistance, ponieważ:

  • niewielkim kosztem otrzymujesz szeroki zakres ochrony w razie niespodziewanych zdarzeń na drodze
  • masz możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy – niezależnie od miejsca zdarzenia.

  Wyobraź sobie sytuację, że Twój samochód nagle odmówił posłuszeństwa. Nie wiesz, co jest przyczyną awarii, a do najbliższego warsztatu masz kilkadziesiąt kilometrów. Szukasz więc danych kontaktowych do firmy świadczącej pomoc drogową w tej okolicy. Za holowanie samochodu jesteś jednak zobowiązany zapłacić co najmniej kilkaset złotych. Mając pakiet assistance, nie musisz ponosić dodatkowych wysokich kosztów związanych z koniecznością holowania pojazdu czy innych usług świadczonych przez zewnętrzne firmy.

  Dzięki assistance oszczędzasz też czas – nie musisz szukać warsztatów samochodowych czy zakładów wulkanizacyjnych.

  Jak wybrać dobry pakiet assistance?

  Pakiet pakietowi nierówny, dlatego przypadkowy wybór może Cię sporo kosztować. Warto więc przeanalizować dostępne oferty, uwzględniając m.in. parametry takie jak:

  • zakres oferowanych świadczeń,
  • wyłączenia odpowiedzialności,
  • koszty.

  Pamiętaj, że im tańszy pakiet, tym mniejszy zakres świadczeńprawdopodobnie obejmuje. Dlatego dokładnie zastanów się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Czy rzeczywiście pełna ochrona jest zbędna? Czasami warto bowiem niewiele dopłacić, aby uzyskać dostęp do szerokiego zakresu świadczeń.