Wyjeżdżasz na wakacje?

Wyjeżdżasz na wakacje?

Dowiedz się, w jaki sposób zapewnić sobie komfort podróży.

   

  Planujesz wakacyjne zwiedzanie Polski? A może chcesz wyruszyć w samochodową podróż po Europie? Bez względu na cel wyprawy, warto przygotować się do niej w odpowiedni sposób. Zapewnij sobie i pozostałym pasażerom komfort podróży oraz uniknij nieprzyjemnych niespodzianek. Zwłaszcza, że ich konsekwencje mogą być wyjątkowo dotkliwe. Nie tylko dla portfela.

  Podróżując samochodem, możesz przeżyć jedną z najpiękniejszych przygód w swoim życiu. Zwłaszcza, jeśli uwielbiasz spontaniczne wyprawy bez planu, cenisz niezależność i wolność. Pamiętaj jednak, że aby podróż przebiegła bezpiecznie i komfortowo, warto przygotować się do niej w odpowiedni sposób. Dopełniwszy niezbędnych formalności, będziesz mógł pozwolić sobie na beztroskę i czerpanie z urlopu tego, co najlepsze. O czym należy pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

  Sprawdzenie stanu samochodu

  Zanim spakujesz do bagażnika walizki, przekręcisz kluczyk w stacyjce i uśmiechnięty odjedziesz w stronę urlopowej destynacji, koniecznie skontroluj stan techniczny samochodu. Zwłaszcza, jeśli masz do pokonania setki lub tysiące kilometrów. Szczególną uwagę zwróć na elementy decydujące o bezpieczeństwie podróży, np.: układ hamulcowy (w tym klocki hamulcowe i tarcze), układ kierowniczy, zawieszenie czy stan opon. Sprawdź również poziomy płynów eksploatacyjnych - płynu hamulcowego, płynu do wspomagania, płynu chłodniczego i oleju silnikowego.

  Ubezpieczenie na podróż

  Pamiętaj, aby upewnić się, że wszystkie ubezpieczenia komunikacyjne są ważne, a składki opłacone. Choć w większości przypadków będzie to jedynie formalność (przed wygaśnięciem polis większość ubezpieczycieli przypomina o konieczności ich przedłużenia), warto to zrobić. Ta banalna z pozoru czynność może uchronić Cię przed wieloma dramatycznymi w skutkach konsekwencjami.

  Jeśli planujesz odwiedzić Albanię, Białoruś, Bośnię i Hercegowina, Czarnogórę, Iran, Izrael, Macedonię, Maroko, Mołdawię, Rosję, Tunezję, Turcję lub Ukrainę, poproś swojego ubezpieczyciela o wydanie tzw. zielonej karty. Zielona karta stanowi potwierdzenie zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w naszym kraju.

  Jeśli nie posiadasz polisy assistance, możesz wykupić ją jedynie na czas urlopu. Posiadając taką polisę, będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela w przypadku niespodziewanych zdarzeń. Na assistance składają się takie świadczenia jak: doradztwo, serwis, usługi medyczne czy holowanie.

  Usługi assistance mogą obejmować także wsparcie ubezpieczyciela w zakresie organizacji noclegu dla ubezpieczonych oraz ich przewozu do kraju, a także przejazdów i opieki nad dziećmi. Może to okazać
  się szczególnie ważne, jeśli podróżujesz z najmłodszymi członkami rodziny.

  Zanim podpiszesz umowę z konkretnym towarzystwem, dokładnie przeanalizuj zapisy Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Może się bowiem okazać, że zakres polisy na terenie Polski jest diametralnie inny od tego, który obowiązuje za granicą.

  Nie zapomnij również o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które zapewni kompleksową ochronę wszystkim podróżującym. Jeśli niezbędna będzie hospitalizacja, wizyta lekarska lub zakup leków, to ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty.

  Niezbędna karta kredytowa

  Aby zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo, zabierz ze sobą kartę kredytową. Wożenie ze sobą dużej ilości gotówki może być nie tylko niewygodne, ale również zwyczajnie niebezpieczne. Korzystając z karty zapłacisz
  za zakupy w stacjonarnych i internetowych sklepach, restauracjach i punktach usługowych. Karta może okazać się również przydatna w przypadku konieczności opłacenia kosztownej wizyty lekarskiej. Spłacając zadłużenie,
  w trakcie trwania okresu bezodsetkowego, za pożyczone od banku pieniądze nie zapłacisz ani złotówki.

  Komfort najmłodszych podróżników

  Jeśli podróżujesz z kilkuletnimi dziećmi, szczególnie zadbaj o ich komfort i wygodę. Kilkugodzinna podróż może być dla nich wyjątkowo męcząca i nużąca. Aby zapobiec nudzie i frustracji maluchów, zainwestuj w niewielkie telewizorki samochodowe, które w ciągu kilku chwil przymocujesz do zagłówków przednich foteli. Ulubieni bohaterowie dziecięcych kreskówek pomogą im w dobrych humorach dojechać do celu.

  Budżet coraz szczuplejszy

  Niestety, urlopowe wydatki mogą znacząco uszczuplić zawartość portfela. Nie jest to dobra wiadomość w perspektywie zbliżającego się wyjazdu, który z pewnością pochłonie więcej środków finansowych niż planowałeś. Gdyby tylko móc rozłożyć na raty opłaty związane z serwisem samochodu, zakupem i montażem akcesoriów czy kupnem i wymianą opon…

  Teraz to możliwe

  Dzięki usłudze Comfort Pay, oferowanej przez Toyota Bank wygodnie oraz na atrakcyjnych warunkach sfinansujesz serwis, części czy akcesoria do samochodu. Płatność rozłożysz na wygodne do spłaty raty, a pierwszą z nich uregulujesz… dopiero za miesiąc.