<font color="white">Czy samochód <br /> to dobry prezent <br /> na walentynki?</font>

Czy samochód
to dobry prezent
na walentynki?

   

  Prezenty na walentynki? Zakochani wręczają sobie najczęściej z tej okazji kwiaty, czekoladki, perfumy i biżuterię. Niekiedy upominkiem jest zaproszenie do teatru, kina czy restauracji. Co jednak zrobić, aby tegoroczne walentynki były niezapomniane?

  Jak podają statystyki, prezenty z okazji walentynek są z reguły symboliczne. Ponad połowa Polaków nie wydaje na upominki więcej niż 50 zł, a tylko 13 proc. deklaruje wręczanie podarunków droższych niż 100 zł. Natomiast na prezenty dużo droższe – te ekskluzywne i prestiżowe, decyduje się wyłącznie nieliczny odsetek osób. Chociaż samochód zalicza się do upominków luksusowych, coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić. Oferowane przez banki atrakcyjne formy finansowania – z niską miesięczną ratą – mogą zachęcić do zakupu pojazdu właśnie w tym okresie.

  Samochód na walentynki – tak, ale...

  Samochód jako prezent na walentynki może okazać się ciekawym i zaskakującym pomysłem. Warto go rozważyć wówczas, gdy decyzja o zakupie pojazdu zbiega się z datą święta zakochanych. W takiej sytuacji można ten fakt wykorzystać i dopełnić formalności odpowiednio wcześnie, by 14 lutego odebrać kluczyki z salonu samochodowego i wręczyć je bliskiej osobie.

  Prezent walentynkowy na kredyt? Czemu nie?

  O podarowaniu samochodu z okazji walentynek mogą pomyśleć osoby, które od dłuższego czasu gromadzą pieniądze na zakup pojazdu. Korzystając z atrakcyjnej oferty kredytowej, będą mogły pozwolić sobie na zakup samochodu nowego – prosto z salonu. Święto zakochanych może być pretekstem i czynnikiem zachęcającym do tego, by nabyć pojazd dużo wcześniej niż zakładały to pierwotne plany.

  Z myślą o osobach, które nie chcą płacić wysokich rat kredytowych oraz rozważają w przyszłości wymianę pojazdu na kolejny, Toyota Bank przygotował specjalną ofertę finansowania. Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody marki Toyota i Lexus to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu można:

  • obniżyć wysokość rat nawet o 40%
  • dopasować optymalny okres kredytowania – 36 lub 48 miesięcy
  • skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania (RRSO 11,48%*)

  Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany użytkowanego pojazdu na nowy – bez konieczności angażowania własnych środków. Pieniądze na spłatę ostatniej raty oraz wpłatę własną przy kolejnym kredycie zapewnia kwota uzyskana z odsprzedaży samochodu dealerowi.

  Pamiętaj jednak, że decyzja o zakupie samochodu na kredyt powinna być dokładnie przemyślana. Dokładnie rozważ zalety takiego rozwiązania oraz dostosuj wybór do swoich możliwości finansowych. Walentynki niech będą tylko czynnikiem dodatkowym, który wpłynie na Twoją decyzję.

   

  *Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.