Samochód hybrydowy dla firmy - czy to dobre rozwiązanie?

Samochód hybrydowy dla firmy – czy to dobre rozwiązanie?

4 listopada 2021

Chcesz rozbudować flotę pojazdów w firmie. Rozważ samochody z silnikiem hybrydowym. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na hybrydę?

Wybieramy auto do firmy. Dlaczego warto postawić na hybrydę?

Tworzenie, rozbudowa czy wymiana floty pojazdów firmowych wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji dotyczących wyboru konkretnych modeli samochodów. Coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na aspekt finansowy, ale również ekologiczny. Efekt? Wybór pada na modele z silnikiem hybrydowym. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w tego typu pojazdy.

Auto firmowe powinno być przede wszystkim tanie w utrzymaniu oraz obarczone niskim ryzykiem powstawania kosztownych usterek. Coraz więcej osób odpowiedzialnych za zarządzanie flotą porównuje nie tylko samochody z silnikiem benzynowym i dieslem, ale również hybrydy.

Hybryda – czy warto?

Samochody hybrydowe coraz śmielej pojawiają się na polskich drogach, a ich użytkownikami są już nie tylko osoby prywatne. Rośnie liczba firm, które decydują się na korzystanie z tego typu pojazdów z uwagi na wielość zalet.

  • Niższe zużycie paliwa

W czasach, gdy ceny paliw podlegają dynamicznym wahaniom i najczęściej wykazują tendencję zwyżkową, możliwość poczynienia oszczędności na tankowaniu jest nie do przecenienia. Właśnie to zapewniają hybrydy – samochody, które charakteryzują się niskim spalaniem.

Przykład. Średnie spalanie Toyoty C-HR 1.8 Hybrid122 KM e-CVT wynosi 4,8-5,3 litry na 100 km.

  • Niższe koszty napraw

Samochody z silnikiem hybrydowym pozbawione są wielu elementów typowych dla benzyniaków czy diesli, których naprawa stanowi spory wydatek. Ich brak oznacza brak częstych usterek i konieczności ponoszenia kosztów.

  • Dbałość o środowisko

Ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery rośnie w zatrważającym tempie. Wartość jego emisji jest proporcjonalna do zużycia paliwa, dlatego samochody hybrydowe uważane są – obok elektryków – za jedne z najbardziej ekologicznych.

Jeśli twoja flota pojazdów firmowych będzie bazowała wyłącznie na hybrydach, wówczas możesz zyskać w oczach potencjalnych klientów oraz kontrahentów.

Firmowa flota pojazdów hybrydowych – jak ją sfinansować?

Wcale nie musisz dysponować gotówką, aby zbudować nowoczesną flotę pojazdów – ekologicznych i ekonomicznych w utrzymaniu. Z pomocą przychodzą różne formy finansowania – w tym kredyt samochodowy.

Jeśli zależy ci na użytkowaniu pojazdów będących stale na gwarancji producenta, kredyt z ratą balonową to dobre rozwiązanie. Jego przykładem jest Kredyt niższych rat Toyota Easy (RRSO 7,86%), dzięki któremu:

  • miesięczne raty będą niższe w porównaniu ze standardową ofertą kredytową,
  • na start będziesz potrzebować zaledwie 10% wartości fakturowej pojazdu – tyle może wynosić minimalna opłata wstępna.

Dzięki gwarancji odkupu pojazdu przez dealera, umowę możesz zakończyć spłatą kredytu i wymianą samochodu na nowy – bez konieczności angażowania środków własnych.

Chcesz być nowoczesną firmą, która dba nie tylko o swoje interesy, ale również wykazuje troskę o środowisko naturalne? Skorzystaj z oferty Toyota Banku – wybierz kredyt na korzystnych warunkach, dzięki którym sfinansujesz dowolny pojazd hybrydowy z bogatej oferty marki Toyota.