Oszczedzanie paliwa

Oszczędzaj paliwo z głową. Poznaj 3 sposoby na tańszą jazdę autem

22 lutego 2021

Ceny paliw zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego warto wdrożyć metody umożliwiające poczynienie oszczędności w związku z wydatkami na tankowanie auta. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby płacić mniej na stacjach benzynowych? Poznaj sprawdzone sposoby, które zagwarantują tańsze podróżowanie – niezależnie od obowiązujących cen paliwa.

Każda metoda jest dobra, jeśli tylko pozwala zaoszczędzić podczas tankowania pojazdu lub ograniczyć częstotliwość wizyt na stacjach benzynowych. Oto, co możesz zrobić.

1. Wdróż zasady ekonomicznej jazdy

Ekonomiczna jazda to sposób na rzadsze tankowanie auta, co pozwala zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku istotnych zasadach, m.in.:

  • unikaniu zakorkowanych ulic i podróżowania w godzinach szczytu,
  • hamowaniu przede wszystkim silnikiem,
  • możliwie jak najszybszej zmiany biegu na wyższy – zaraz po uruchomieniu auta,
  • dostosowywaniu biegów do obrotów silnika,
  • unikaniu gwałtownego przyspieszania i hamowania.

Oszczędności nie zobaczysz od razu, ale warto wykazać się cierpliwością.

Warto przy tym podkreślić, że ekonomiczna jazda to nie tylko oszczędność dla portfela, ale i przyjazność dla środowiska naturalnego.

2. Korzystaj z programów lojalnościowych

Czy wiesz, że udział w programach lojalnościowych pozwala zaoszczędzić na paliwie? Za przykład może posłużyć aplikacja Tankuj Korzyści w ramach Moto Konta w Toyota Banku. Dzięki niej można uzyskać zwrot wydatków na paliwo w wysokości nawet do 10%.

Jak to działa? Wystarczy, że założysz konto osobiste dedykowane osobom zmotoryzowanym i na smartfon pobierzesz specjalną aplikację. Po spełnieniu określonych warunków, masz szansę uzyskać cashback. Jeżeli sporo tankujesz, możesz otrzymać minimum kilkanaście złotych.

  • można otworzyć bezpłatnie
  • nie będzie cię nic kosztować po spełnieniu kilku prostych warunków
  • daje dostęp do atrakcyjnych produktów finansowych – także dla kierowców.

Pamiętaj! Cashback za paliwo dotyczy nie tylko posiadaczy samochodów marki Toyota czy Lexus, ale również właścicieli innych marek.

Warto mieć świadomość, że Moto Konto:

3. Przesiądź się do auta hybrydowego

Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego auta, rozważ samochód z silnikiem hybrydowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu wydatki związane z tankowaniem pojazdu znacznie spadną.

Przykład. Średnie spalanie Toyoty Corolli w wersji z silnikiem benzynowym wynosi 6,4 l n 100 km. Dla porównania – spalanie tego samego modelu w wersji hybrydowej to zaledwie 4,5 l na 100 km. Różnica jest kolosalna!

Pamiętaj! Nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednego sposobu pozwalającego na poczynienie oszczędności na paliwie. Jeżeli wdrożysz wszystkie metody, zyskasz znacznie więcej!