Kobieta z telefonem

Assistance dla kierowców, czyli pomoc na wszelki wypadek

15 lutego 2022

Doskonale wiesz, że awarie samochodu zdarzają się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak do tej pory nie zrobiłeś nic, aby zabezpieczyć się w razie takich sytuacji? Z pomocą przychodzi serwis assistance. Sprawdź, na czym to polega.

Serwis assistance kojarzy się przede wszystkim z usługą wykupywaną w ramach jednego z ubezpieczeń komunikacyjnych. Pozwala uzyskać pomoc drogą w razie niespodziewanych zdarzeń na drodze. Warto jednak mieć świadomość, że takie wsparcie można otrzymać również… w banku.

Serwis moto – na czym polega?

Serwis moto jest usługą assistance, która zapewnia określoną pomoc w razie wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Lista tych sytuacji jest z góry ustalona, dzięki czemu osoba objęta ochroną doskonale wie, kiedy może wezwać pomoc.

Zakres usług jest bardzo zróżnicowany – wiele zależy od instytucji świadczącej takie usługi. Wśród przykładowych świadczeń, dostępnych w ramach Serwisu Moto ze wszystkimi produktami Toyota Bank, wymienić można:

  • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia,
  • holowanie samochodu,
  • transport roweru,
  • dostarczenie paliwa,
  • otwarcie pojazdu,
  • uruchomienie samochodu.

Ponadto kierowca może otrzymać szybką informację dotyczącą postępowania w razie wypadku czy innego zdarzenia drogowego.

Jak zyskać dostęp do Serwisu Moto?

Aby zyskać dostęp do świadczeń w ramach Serwisu Moto, należy spełnić kilka warunków:

  • stać się klientem Toyota Banku,
  • poprzez infolinię lub wiadomość w bankowości elektronicznej zamówić serwis,
  • zapewnić środki na koncie na pobranie miesięcznej opłaty w wysokości 8 zł.

Usługi assistance dostępne są wraz z dowolnym produktem finansowym. Może to być dowolny rachunek osobisty, np. Moto Konto.

W każdej chwili możesz też zrezygnować ze wsparcia – wystarczy skontaktować się z infolinią. Ochrona serwisowa będzie jednak obowiązywać do końca miesiąca, w którym doszło do rezygnacji.

Serwis assistance – dlaczego warto?

Wiele kierowców rezygnuje z usługi assistance w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego, tłumacząc, że jest to niepotrzebny dodatkowy wydatek. W takim przypadku warto rozważyć dodatkową opcję – Serwis Moto oferowany w ramach usług bankowych. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Darmowa pomoc niskim kosztem

Płacisz zaledwie kilka złotych miesięcznie, a w zamian otrzymujesz darmową pomoc w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych na drodze. To korzystna propozycja – szczególnie, jeśli często podróżujesz i nagłe awarie auta nie są ci obce.

Policz, ile trzeba zapłacić za holowanie czy inne usługi zamawiane we własnym zakresie, a następnie oceń, który wariant jest bardziej opłacalny.

Szybkie wsparcie w razie awarii

Aby zgłosić awarię, należy zadzwonić pod wskazany numer. Nie musisz zastanawiać się, z czyich usług skorzystasz. Dzwonisz, zamawiasz pomoc i otrzymujesz natychmiastowe wsparcie.

Zyskujesz poczucie bezpieczeństwa

Świadomość, że możesz zawsze skorzystać z profesjonalnej pomocy w razie awarii, jest niezwykle cena. W ten sposób zwiększasz swoje poczucie bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem – także na dalekich trasach. Wiesz, że otrzymasz wsparcie, gdziekolwiek się znajdujesz.

Zapewnij sobie profesjonalną pomoc w czasie podróży – niezależnie od tego, co się wydarzy. Serwis Moto zdejmie z ciebie ciężar w momencie awaryjnej sytuacji na drodze.