Kobieta za kierownicą

Czy stały klient banku może liczyć na korzystniejszą ofertę? Przeczytaj nasz poradnik

20 grudnia 2021

Jesteś stałym klientem banku i zastanawiasz się, czy możesz liczyć na korzystniejszą ofertę? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od samej oferty oraz polityki wewnętrznej konkretnej instytucji finansowej. Warto jednak poznać kilka wskazówek, dzięki którym można spróbować uzyskać atrakcyjne warunki.

Wiele osób jest zdania, że lojalność – także wobec instytucji finansowej – popłaca. Może to owocować korzystniejszymi warunkami, a nawet dostępem do specjalnych produktów. Na przykładzie Toyota Banku można stwierdzić, że tak faktycznie jest.

Przywileje dla posiadaczy kont osobistych

Wystarczy założyć konto osobiste i korzystać z niego regularnie, aby móc korzystać z przywilejów dla stałych klientów. Przykład?

W ramach Moto Konta z oferty Toyota Banku warto dołączyć do programu lojalnościowego Tankuj Korzyści. Dzięki temu każdy klient może liczyć przede wszystkim na cashback za paliwo – nawet do 10%. Dodatkowym autem są bony za dołączenie do świata Toyoty i skorzystanie z finansowania.

Ponadto właściciele rachunków osobistych, mają dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych kont oszczędnościowych. Dzięki temu można odkładać pieniądze i systematycznie powiększać kapitał.

Kredyty z promocyjnym oprocentowaniem

Klienci banku, którzy są związani z daną instytucją finansową, mogą liczyć na promocyjne oprocentowanie kredytów. Za przykład może posłużyć promocyjny Kredyt niższych rat Toyota Easy z oprocentowaniem od 3,79% (RRSO 6,19%). Przeznaczony jest dla osób, które obecnie spłacają kredyt samochodowy w Toyota Banku, a które zdecydują się na sfinansowanie zakupu nowego pojazdu. Atutem jest także brak wymaganej wpłaty własnej – nie trzeba dysponować żadną gotówką, aby móc sfinalizować zakup.

Wyjątkowe oferty tylko dla stałych klientów?

Okazuje się, że wcale nie trzeba być stałym klientem, aby móc skorzystać z atrakcyjnych warunków finansowych. Przykład? Wspomniany wyżej Kredyt niższych rat Toyota Easy – z RRSO oprocentowaniem od 4,99% (RRSO 7,54%). Z preferencyjnych warunków mogą skorzystać wszyscy (pod warunkiem spełniania wymagań stawianych przez bank), którzy planują zakup nowej Toyoty lub Lexusa.

Jak uzyskać korzystne oferty bankowe?

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś związany z danym bankiem, możesz skorzystać z produktów na korzystnych warunkach finansowych. Musisz tylko porównywać dostępne oferty i sprawdzać, co jesteś w stanie uzyskać. Bardzo możliwe, że jako stały klient osiągniesz więcej – wszystko jednak zależy od tego, jakim aktualnie produktem jesteś zainteresowany.

Pamiętaj! Jako stały klient, który aktywnie korzysta z różnorodnych produktów bankowych, możesz próbować wypracować indywidualne warunki. Co prawda nie masz 100% gwarancji, że osiągniesz sukces, ale warto sprawdzić swoje zdolności negocjowania.