Corolla Cross Hybrid biała

Czy warto wziąć w leasing samochód poleasingowy?

19 maja 2023

Leasing na wybrany samochód cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Chociaż głównie kojarzony jest z nowymi pojazdami, może dotyczyć także używanego samochodu. Ciekawą opcją jest finansowanie obejmujące samochody poleasingowe. Sprawdź, czy i kiedy to się opłaca.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zbudowanie floty pojazdów, biorąc pod uwagę samochody używane. Wcale nie trzeba nabywać ich od klientów indywidualnych czy osób prywatnych na rynku wtórnym. Można skorzystać z oferty firm leasingowych, które mają na stanie względnie młode auta poleasingowe.

Używane auta poleasingowe – co to właściwie znaczy?

Leasingobiorcy mogą zwrócić przedmioty leasingowe po zakończeniu umowy, o ile nie zdecydują się na ich wykup. Dotyczy to nie tylko maszyn, ale również samochodów. Tym samym pojazdy te trafiają z powrotem do leasingodawcy jako przedmioty poleasingowe. Mogą być one finansowane ponownie – nie tylko kredytem, ale również leasingiem.

A więc auto poleasingowe to nic innego jak pełnowartościowy pojazd, który nie został wykupiony przez leasingobiorcę. Nie musisz obawiać się o jego stan techniczny. Zanim trafi na sprzedaż, dokonywane są wszelkie niezbędne naprawy oraz eliminowane drobne usterki. Dzięki temu w twoje ręce trafi naprawdę dobry samochód.

Samochody poleasingowe – zalety

Samochód poleasingowy ma wiele zalet. To przede wszystkim auta:

 • mające dobry stan techniczny – muszą spełniać określone standardy przyjęte przez firmę leasingową,
 • dostępne w atrakcyjnej cenie – jest ona niższa w porównaniu do fabrycznie nowego pojazdu,
 • mogące być jeszcze na gwarancji producenta – szczególnie jeśli została ona przyznana na okres dłuższy niż 2 lata,
 • zarejestrowane w Polsce – co ma znaczenie dla wielu właścicieli firm,
 • miały jednego właściciela – dzięki czemu nie są aż tak wyeksploatowane,
 • są dostępne od ręki – nie musisz czekać na ich wyprodukowanie, lecz możesz wybrać od razu te modele, które cię interesują.

Ponadto samochody poleasingowe mają udokumentowaną historię. Wiesz, jaki jest ich przebieg, kiedy były serwisowane i czy były naprawiane.

Samochody poleasingowe – wady

Niestety auta poleasingowe nie są pozbawione wad. Z reguły głównym minusem jest ich większy przebieg. Z czego to wynika? Większość używanych pojazdów trafia w ręce przedstawicieli handlowych, którzy każdego dnia pokonują setki kilometrów.

Leasing samochodów po leasingu – to się opłaca!

Jeśli tylko masz możliwość skorzystania z leasingu na samochody poleasingowe, warto to zrobić. Taka forma finansowania ma wiele zalet – nie tylko z podatkowego punktu widzenia.

 1. Płacisz niskie miesięczne raty – dzięki temu odciążasz swój firmowy budżet. Możesz przy tym pozwolić sobie na zakup większej liczby samochodów.
 2. Koszty leasingu są przewidywalne – w ten sposób możesz zaplanować miesięczny budżet firmowy bez obaw o nieprzewidziane wydatki związane z użytkowaniem samochodów.
 3. Korzystasz z auta przez określony umową czas, a następnie możesz wybrać inną ofertę leasingu i oddać pojazd w rozliczeniu. A to wszystko bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.
 4. Aby uruchomić finansowanie, możesz zachować gotówkę. Będziesz potrzebować tylko niewielkiej kwoty na opłatę wstępną. To świetne rozwiązanie, jeśli nie chcesz korzystać ze zgromadzonych oszczędności.

Powyższe zalety przekładają się na spore korzyści finansowe. Przede wszystkim możesz stworzyć mocno rozbudowaną flotę pojazdów firmowych przy zachowaniu płynności finansowej.

Jak wybrać leasing na samochód poleasingowy?

Aby czerpać z zalet leasingu aut poleasingowych, warto poświęcić czas na zapoznanie się z dostępnymi ofertami. Analizując je, weź pod uwagę wszystkie te elementy, na których szczególnie ci zależy.

Uwzględnij m.in. to:

 • ile wynosi opłata wstępna,
 • jak wysoka będzie miesięczna rata,
 • czy rata uwzględnia dodatkowe usługi (np. naprawę w ASO),
 • ile trwa gwarancja samochodu,
 • jaki jest finalny koszt finansowania samochodu.

To wszystko przyspieszy znalezienie dopasowanej oferty i jednocześnie ułatwi dokonanie wyboru.
Ciekawą opcją jest Leasing niższych rat KINTO One dostępny w ofercie Toyota Leasing. W tym przypadku możesz liczyć na:

 • niską opłatę wstępną – już od 0% wartości pojazdu,
 • niską ratę – wynika to ze specyficznej konstrukcji leasingu, opartego o spłatę utraty wartości rynkowej auta,
 • opcję częstszej wymiany samochodu – bez angażowania środków firmowych.

Kiedy wybrałeś konkretną ofertę, wypełnij formalności. Możesz to zrobić bezpośrednio w salonie samochodowym (to spora oszczędność czasu). Udaj się do dealera, wypełnij wniosek i złóż niezbędne dokumenty finansowe. Gdy otrzymasz pozytywną decyzję, w ciągu kilku dni możesz wyjechać firmowym samochodem.

Chcesz poznać więcej szczegółów leasingu samochodów używanych? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy udzielą niezbędnych informacji.