Toyota BZX4 biała

Gdzie szukać kredytu na auto w dobrej cenie?

22 listopada 2023

Planujesz zakup samochodu używanego? Niekoniecznie musisz przeznaczać na niego swoje oszczędności. Coraz większą popularnością cieszą się kredyty na auta używane. Czy warto z nich korzystać? Gdzie szukać najlepszych ofert i jakie kryteria brać pod uwagę?

Kredyt na samochód używany – czy warto?

Wiele osób ma wątpliwości, czy w ogóle istnieje możliwość wzięcia kredytu na samochód używany. Warto podkreślić na samym początku – takie finansowanie jak najbardziej jest możliwe. Oferuje je wiele banków, choć niektóre mogą zastrzegać sobie pewne dodatkowe warunki, jeśli chodzi o kredytowanie auta z drugiej ręki. Na przykład mogą ustalić maksymalny wiek pojazdu, który zostanie objęty kredytem.

Nie ma jednak większej trudności ze znalezieniem oferty, która spełni twoje oczekiwania. Jest to szczególnie łatwe, jeśli planujesz kupić samochód stosunkowo nowy (maksymalnie kilkuletni).

Na czym polega kredyt na samochód używany? Jest to finansowanie celowe, czyli przeznaczone na zakup konkretnego egzemplarza pojazdu. Wniosek kredytowy składa się w banku (wówczas należy określić w nim, jakie dokładnie auto planujesz kupić), u dilera lub w komisie samochodowym.

Kiedy kredyt samochodowy to dobre rozwiązanie?

Taki rodzaj finansowania będzie dla ciebie opłacalny, szczególnie jeśli:

  • nie chcesz wydawać sporej kwoty jednorazowo,
  • chcesz kupić stosunkowo nowe auto,
  • wiesz, jakie modele cię interesują,
  • zależy ci na korzystnym oprocentowaniu (kredyt na samochód zwykle opłaca się bardziej niż kredyt gotówkowy),
  • jesteś gotowy spełnić wymagania banku, na przykład dotyczące obowiązkowego zakupu AC.

Kredyt na samochód przede wszystkim pozwala uniknąć dużego jednorazowego wydatku. Płatności są rozłożone na raty, których wysokość ustalasz z kredytodawcą przed podpisaniem umowy.
Oczywiście nie można zapominać, że jest to zobowiązanie na dłuższy czas i trzeba do niego podchodzić z rozsądkiem. Przede wszystkim należy dobrać wartość samochodu do swoich możliwości w zakresie spłaty.

Gdzie szukać kredytu na używane auto?

Kredyt na samochód używany możesz zaciągnąć na różne sposoby. Możesz znaleźć pojazd w dowolnym miejscu (w komisie, od osoby prywatnej), a następnie przejrzeć oferty banków, które udzielają takiego rodzaju finansowania. Przyjrzyj się wówczas dokładnie warunkom umowy – wysokości oprocentowania, zasadom co do maksymalnego wieku auta i opłatom dodatkowym.

Najważniejszym czynnikiem, który da ci obraz tego, ile kredyt będzie cię kosztować, jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To właśnie na nią warto zwrócić szczególną uwagę podczas porównywania różnych ofert.

Inną możliwością jest wzięcie kredytu bezpośrednio u dilera lub w komisie. Wówczas formalności są uproszczone, ponieważ ich część może przejąć salon sprzedaży. Ty tylko wybierasz samochód, składasz wniosek i czekasz na decyzję o przyznaniu kredytu na samochód.

Wygodną formę uzyskania takiego finansowania znajdziesz w Kredycie niższych rat Toyota Easy z oferty Toyota Banku (RRSO 12,13%, kalkulacja dokonana na dzień 20.11.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie). Jego uzyskanie jest bardzo łatwe. Wypełniasz wniosek, przedstawiasz dokument tożsamości i dokumenty finansowe. Decyzja kredytowa zapada zwykle bardzo szybko.

Jak wybrać dobry samochód na kredyt?

Podstawą jest dobranie auta używanego do swoich potrzeb. Masz do dyspozycji bardzo dużo modeli, dlatego wybór nie zawsze może być łatwy. Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto ustalić, ile chcesz wydać na auto oraz jak wysokie raty możesz spłacać i jak długo masz zamiar to robić. To pozwoli ci zawęzić obszar poszukiwań do samochodów, na które rzeczywiście możesz sobie pozwolić. Nie będzie zaskoczeniem, że kredyt na małe auto miejskie będzie niższy niż na spore auto z segmentu premium.

Klasa samochodu to jednak nie wszystko. Zastanów się przede wszystkim:

  • do czego będziesz używać auta,
  • czy interesuje cię spory bagażnik (wówczas wybierz wersję kombi), 
  • czy potrzebujesz sporo miejsca na tylnej kanapie, a może czy szukasz auta głównie dla jednej osoby,
  • czy chcesz mieć automatyczną skrzynię biegów, czy manualna w zupełności ci wystarczy,
  • czy dobre wyposażenie i bogate wykończenie wnętrza to dla ciebie warunek konieczny.

Odpowiedź na takie pytania nieco ułatwią wybór odpowiedniego pojazdu. Warto się również zastanowić, czy samochód ma być nowy, czy może być używany. W drugim przypadku weź pod uwagę, że takie auta mogą wymagać regeneracji i poniesienia dodatkowych kosztów. Chodzi tu na przykład o wycieki oleju, zużycie łańcucha rozrządu czy nadmierne spalanie oleju. Dobrze zweryfikuj zatem stan techniczny pojazdu na rynku wtórnym, by nie mieć problemów.

Niewielkie używane auto miejskie, któremu warto się przyjrzeć, to na przykład Toyota Yaris III. Zaletą tego modelu jest szeroka gama jednostek napędowych, dobre właściwości jezdne i ergonomiczna deska rozdzielcza. Na rynku możesz znaleźć jednostki benzynowe i diesla w świetnym stanie.

Pora sprawdzić, gdzie można ubiegać się o kredyt, by taniej kupić zadbany egzemplarz.

Gdzie znaleźć idealny samochód używany na kredyt?

Szeroki wybór samochodów używanych wszystkich marek znajdziesz na stronie https://pewneauto.pl/. To miejsce, w którym bez wychodzenia z domu przejrzysz dostępne opcje oraz porównasz warunki finansowania. Wygodnie i bez pośpiechu wybierzesz dla siebie idealny model.

Wyjątkowo atrakcyjną ofertę finansowania wybranego samochodu znajdziesz w Toyota Banku. Z Kredytu Niższych rat Toyota Easy na samochody używane teraz możesz skorzystać na promocyjnych warunkach. Otrzymujesz atrakcyjne oprocentowanie 7,99%. Dodatkowo masz do dyspozycji elastyczne okresy finansowania. Warto się pośpieszyć, ponieważ promocja trwa tylko do 6 stycznia 2024 roku.

Kredyt Niższych rat Toyota Easy na używane auta daje ci dużą swobodę w kształtowaniu warunków. Możesz wybrać jedną z trzech opcji zakończenia umowy, dodatkowo sam decydujesz o wysokości wpłaty własnej i masz gwarancję niskiej raty.

*Reprezentatywny przykład dla Kredytu Toyota Easy w promocji „Kredyt Toyota Easy Jesień – Auta Używane” na zakup używanego samochodu w cenie 103 941,00 zł, wpłata własna 35 518,00 zł, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,07 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 68 423,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 86 757,74 zł, oprocentowanie zmienne 7,99 %, całkowity koszt kredytu 18 334,74 (w tym prowizja 3,98 % (2723,24 zł) odsetki 15 611,50 zł), 47-miesięcznych rat równych w wysokości 1 328,42 zł i ostatnią 48 ratą w wysokości 24 322,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2023-10-31 na reprezentatywnym przykładzie. Wymóg zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia autocasco (AC) i z tytułu kradzieży (KR) dla kredytowanego samochodu, której kosztu nie da się przewidzieć – koszt niewliczony do RRSO.