Toyota C-HR czerwona

Jak sfinansować zakup auta z wyprzedaży rocznika 2021?

10 grudnia 2021

Wyprzedaż rocznika to akcja promocyjna od zawsze wyczekiwana przez kierowców. Chociaż w 2021 roku – z powodu dość ograniczonego asortymentu pojazdów – odbywa się na znacznie mniejszą skalę, Toyota nie zawodzi. Oddaje w ręce klientów wiele modeli pojazdów w dużo niższych cenach niż katalogowe. Sprawdź, w jaki sposób możesz sfinansować swoje wymarzone auto.

Wyprzedaż rocznika to prawdziwe święto miłośników motoryzacji i jednocześnie okazja do nabycia pojazdu w dużo niższej cenie. Są to samochody pełnowartościowe – bez żadnych wad czy ubytków. Po prostu nie trafili się na nie chętni, a – z uwagi na wprowadzanie pojazdów z nadchodzącego rocznika – koniecznością jest udostępnienia miejsca na placu.

Samochody z wyprzedaży rocznika – ile można zaoszczędzić?

Trudno jednoznacznie wskazać skalę oszczędności, jaką przynosi zakup pojazdu z wyprzedaży rocznika 2021. Uwzględnianych jest wiele czynników, m.in. wartość katalogowa samochodu, wersja wyposażenia.

Najwyższe rabaty dotyczą najczęściej pojazdów klasy premium lub z bogatszym wyposażeniem. Samochody, których cena katalogowa jest niska, będą objęte nieco mniejszym rabatem.

Przykładowo:

  • Toyota AYGO dostępna jest z rabatem do 4100 zł,
  • Toyota Nowy Yaris dostępna jest z rabatem do 3600 zł,
  • przy zakupie Toyoty C-HR można odnieść korzyść do 7300 zł,
  • Toyota Camry może być tańsza nawet o 16 400 zł,
  • zakup Toyoty RAV4 może wiązać się z rabatem do 17 700 zł.

Samochód z wyprzedaży rocznika nie tylko za gotówkę

Chociaż duże rabaty przyznawane w ramach wyprzedaży rocznika mogą skłaniać do zakupu gotówkowego, nie jest to koniecznością. Banki proponują finansowanie na korzystnych warunkach, dzięki czemu brak środków własnych wcale nie musi być przeszkodą.

Osoby, zainteresowane pojazdami z wyprzedaży rocznika, mogą skorzystać z różnych rodzajów kredytów. Pozwala to na wybór opcji najlepiej wpisującej się w potrzeby i oczekiwania.

Standardowy kredyt samochodowy

To klasyczna forma finansowania, której istotą jest spłata rat zgodnie z harmonogramem. Po uregulowaniu zobowiązania kredytobiorca staje się 100% właścicielem pojazdu.

Kredyt niższych rat Toyota Easy

To kredyt, który opiera się o spłatę utraty wartości pojazdu w okresie finansowania. Miesięczne raty są niskie – z wyjątkiem ostatniej raty balonowej. Można ją jednak spłacić bez konieczności angażowania środków własnych np. za sprawą gwarancji odkupu pojazdu przez dealera.

Kredyt 50/50

To kredyt jednoratowy, w którym kredytobiorca wpłaca 50% wartości pojazdu w ramach wkładu własnego. Pierwszą i ostatnią ratę spłaca po upływie 12 miesięcy.

Który kredyt samochodowy wybrać?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o wybór najlepszego kredytu samochodowego, ponieważ każdy może mieć inne oczekiwania wobec finansowania.

Jeśli nie przywiązujesz się do samochodów – wolisz je użytkować zamiast posiadać, a przy tym zależy ci na niskiej miesięcznej racie, możesz skorzystać z idealnego rozwiązania dla siebie. Jego przykładem jest Kredyt niższych rat Toyota Easy (RRSO 7,50%) dostępny w Toyota Banku – teraz z niższym oprocentowaniem. Na jego korzyść przemawia kilka argumentów:

  • niski wkład własny – już od 0% wartości pojazdu,
  • niska miesięczna rata – dużo niższa w porównaniu ze standardowym finansowaniem,
  • możliwość wymiany samochodu na nowy bez angażowania środków własnych.

Chcesz wybrać kredyt samochodowy dopasowany do swoich potrzeb? Skontaktuj się z nami – doradca zaproponuje rozwiązanie na miarę twoich oczekiwań.