Auto na moście

Leasing auta hybrydowego w 2022 roku – dlaczego warto?

15 czerwca 2022

Chcesz uzupełnić flotę firmową o nowe pojazdy i przymierzasz się do leasingu? Jeśli tak, pod uwagę weź samochody hybrydowe. Dowiedz się, dlaczego finansowanie takich aut może być opłacalne w 2022 roku.

Leasing samochodowy, mimo pewnych zmian przepisów dotyczących wykupu, nadal pozostaje jedną z opcji najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców. Warto przy tym zwrócić uwagę nie tylko na warunki finansowania. Znaczenie ma także wybór odpowiedniego modelu pojazdu, co może przełożyć się nie tylko na wygodę użytkowania, ale i koszty eksploatacji.

Auto hybrydowe – najważniejsze zalety

Zastanawiasz się, dlaczego warto przesiąść się z samochodu z silnikiem benzynowym na model hybrydowy? Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko dla środowiska naturalnego.

Mniejsze zużycie paliwa

Na korzyść auta hybrydowego przemawia mniejsze zużycie paliwa – różnica jest znacząca, porównując spalanie silników benzynowych. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku jazdy po mieście, ale również w trasie.

Niższe koszty napraw

Samochody hybrydowe pozbawione są wielu elementów, których naprawa – w przypadku pojazdów z silnikiem benzynowym czy diesla – sporo kosztuje. Dzięki temu możesz poczynić spore oszczędności wynikające z mniejszej częstotliwości wizyt w warsztacie samochodowym.

Niższa emisja spalin

Możliwość przełączenia silnika na tryb wyłącznie elektryczny przekłada się na niższą emisję spalin. Jeśli zaopatrzysz swoją firmę w modele hybrydowe i będziesz to manifestować, szybko zyskasz rozgłos jako przedsiębiorstwo dbające o środowisko naturalne.

Auto hybrydowe w leasingu – to się opłaca

Samochody hybrydowe są na starcie droższe niż auta z silnikami benzynowymi – to fakt. Biorąc jednak pod uwagę to, że skorzystasz z opcji finansowania, wydatek rozłoży się w czasie. Dzięki temu możliwość korzystania z pojazdu nie będzie stanowić nadmiernego obciążenia firmowych finansów.

Pomyśl przy tym, ile uda ci się zaoszczędzić na kosztach tankowania. Już od dłuższego czasu ceny benzyny czy oleju napędowego rosną. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić (niektórzy prognozują dalsze podwyżki – szczególnie po przywróceniu podatku VAT na paliwo).

Aby jednak osiągnąć pełne korzyści, warto wybrać leasing na atrakcyjnych warunkach. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Znaczenie mają m.in.:

  • wysokość wpłaty własnej – im niższa, tym mniej pieniędzy potrzebujesz do uruchomienia finansowania,
  • wysokość raty – im niższa, tym z mniejszym finansowym obciążeniem będzie się wiązać,
  • możliwość zakończenia umowy w kilku wariantach – łącznie z opcją wymiany auta na inne.

Jedną z najbardziej elastycznych ofert finansowania dostępnych na rynku jest KINTO One Leasing dostępny w ofercie Toyota Leasing. Dlaczego?

  • Wpłata własna na poziomie 10% pozwala uniknąć dużego jednorazowego wydatku, a pozostałe środki przeznaczyć na dowolny cel.
  • Niska miesięczna rata – wyliczana na podstawie utraty wartości auta w okresie finansowania, nie stanowi dużego obciążenia.
  • Leasing można zakończyć nie tylko poprzez wykup czy zwrot auta. Istnieje opcja wymiany samochodu na inny model – bez angażowania środków własnych.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Skontaktuj się z naszymi doradcami.