Czerwona Toyota

Małe auto do miasta - jakie powinno być? Doradzamy

8 sierpnia 2022

Samochód służy ci głównie do jazdy po mieście? Pomyśl o tym, aby przesiąść się do bardziej kompaktowego pojazdu. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zastanów się, jakie cechy powinno spełniać twoje wymarzone auto – tak, aby było komfortowe, a jednocześnie oszczędne.

Użytkowanie dużego samochodu w mieście ma swoje zalety, ale i wady. Minusem jest nie tylko trudność w znalezieniu odpowiedniego miejsca do zaparkowania, ale także dość duże zużycie paliwa. Dlatego wiele osób rozważa decyzję o zmianie auta na mniejsze – bardziej „podręczne”.

Małe auto do miasta – najważniejsze cechy

Auto wykorzystywane głównie do jazdy po mieście powinno zapewniać komfort prowadzenia – to oczywiste. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka innych cech, dzięki którym korzystanie z takiego samochodu będzie wygodniejsze.

Kompaktowe rozmiary

Pojazd o kompaktowych rozmiarach jest niezwykle pożądany. Dlaczego? Małe auto znacznie łatwiej zaparkujesz na zatłoczonych ulicach. Potrzebuje bowiem znacznie mniej miejsca w porównaniu na przykład z popularnymi SUV-ami czy modelami kombi.

Nieduża pojemność silnika

Idealnym samochodem do miasta będzie auto z silnikiem o niedużej pojemności. Powód jest prosty – taki model będzie zużywał znacznie mniej paliwa, co przełoży się na spore oszczędności.

Warto jednak mieć świadomość, że taka zależność nie zawsze jest oczywista. Może się bowiem okazać, że silnik o większej pojemności będzie spalał mniej, gdyż częściej będzie pracować na niższych obrotach.

Silnik hybrydowy

Jeśli zależy ci na ograniczeniu wydatków związanych z tankowaniem auta, pomyśl o hybrydzie. Połączenie silnika elektrycznego z silnikiem benzynowym pozwala zaoszczędzić na paliwie. Dlaczego?

Gdy ruszasz lub powoli toczysz się w korku, działa wyłącznie silnik elektryczny. Podobnie jest w przypadku hamowania czy stopniowego wytracania prędkości. Natomiast w przypadku jazdy ze stałą niską prędkością pracują oba silniki, jednak benzynowy działa tutaj jako „wspomaganie”. Dzięki temu zużycie paliwa jest znacznie niższe.

Nie oszczędzaj na samochodzie – wybierz idealny model do miasta

Jeśli zależy ci na zakupie oszczędnego auta do jazdy po mieście, nie warto iść na kompromisy – nawet jeżeli ma to wiązać się z większym wydatkiem.

Pamiętaj, że na pojazd możesz wziąć kredyt samochodowy. W Toyota Bank na uwagę zasługuje Kredyt niższych rat Toyota Easy na nowe auta (10,66 %). Dostępny w ofercie promocyjnej (z niższym oprocentowaniem od 7,49%  i bez wpłaty wstępnej), charakteryzuje się niską miesięczną ratą. Dzięki temu nie obciąża domowych finansów, pozwalając cieszyć się w pełni dostosowanym pojazdem miejskim. Na jego korzyść przemawia również możliwość wymiany auta lub opcja refinansowania ostatniej raty balonowej. Ty decydujesz, w jaki sposób zakończysz umowę kredytową.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących finansowania? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.