Rav4 jezioro

Przygotuj auto
na lato – o tym musisz pamiętać!

18 maja 2021

Wiosna to czas, w którym warto zadbać o auto i przygotować je przed latem. Poza koniecznością dokładnego oczyszczenia pojazdu, warto także sprawdzić stan ogumienia oraz ogólny stan techniczny. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować samochód przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Jesień i zima to pory roku, w których auto jest eksploatowane dość intensywnie. Dlatego przed nadejściem lata trzeba szczególnie zatroszczyć się o pojazd.

  • Ważny stan ogumienia

Gdy przez kilka kolejnych dni temperatura powietrza przekracza 7oC, czas na zmianę ogumienia. Opony zimowe trzeba wymienić na letnie, ponieważ te pierwsze nie są dostosowane do poruszania się po nieośnieżonych nawierzchniach.

Warto jednak mieć świadomość, że niekiedy przełożenie opon to za mało – szczególnie, jeśli ich kondycja pozostawia wiele do życzenia. Należy zatem sprawdzić stan ogumienia i – w razie wystąpienia pęknięć czy innych uszkodzeń – kupić nowy komplet. 

  • Kondycja karoserii

Sól drogowa to wróg numer jeden. W związku z tym, że przyczynia się ona do pochłaniania wilgoci z otoczenia, przyczynia się do szybszego rozwoju korozji. Dlatego przed nadejściem lata warto sprawdzić stan karoserii. Pozwoli to usunąć wszelkie uszkodzenia, które mogłyby doprowadzić do szybszego rdzewienia niektórych elementów.
Koniecznością jest przede wszystkim dokładne umycie samochodu. Dzięki temu będziesz w stanie dostrzec nawet najmniejsze ubytki wymagające naprawy.

  • Weryfikacja stanu technicznego

Przed nadejściem lata warto skontrolować stanu techniczny pojazdu, udając się na przegląd samochodowy do autoryzowanej stacji obsługi. Podczas badania sprawdzane są poszczególne elementy auta, a także dochodzi do wymiany filtrów, oleju oraz innych płynów eksploatacyjnych.

Przygotowanie samochodu do lata – jak uniknąć wysokich kosztów?

Przygotowanie auta na nadejście sezonu letniego może wiązać się ze sporym wydatkiem – szczególnie, jeśli kierowca musi zakupić nowy komplet opon czy dokonać napraw uszkodzonej karoserii lub innych elementów.

Teoretycznie do takich wydatków można się przygotować, ale nie każdemu udaje się zgromadzić oszczędności na ten cel. Z pomocą przychodzą więc specjalne oferty bankowe dedykowane kierowcom. Za przykład może posłużyć Comfort Pay – usługa pozwalająca na sfinansowanie serwisu samochodowego (RRSO może wynieść nawet 0% w przypadku rozłożenia płatności na 10 rat miesięcznych*).

Na czym to polega? Poniesiony w warsztacie samochodowym koszt można rozłożyć na raty – z opcją odroczenia płatności pierwszej raty o miesiąc, co pozwoli na odciążenie domowego budżetu. Naprawa odbywa się zaś „od ręki”, dzięki czemu auto wcale nie musi być wyłączone z użytkowania przez długi czas.

Warto podkreślić, że usługa jest dostępna przy niskiej kwocie – od 500 zł. Pozwala to pokryć niemal każdy wydatek związany z przygotowaniem auta do sezonu letniego.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących Comfort Pay, skonsultuj się z doradcami Toyota Banku.

* Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0,00 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2445,74 zł, całkowita kwota do zapłaty 2445,74 zł, oprocentowanie zmienne 0,00 %, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0,00 % (0,00zł), opłata przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 0,00 zł.); 10 miesięcznych rat równych w wysokości 244,57 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-12-04 na reprezentatywnym przykładzie.