Kredyt na samochód? Zobacz listę potrzebnych formalności

Kredyt na samochód? Zobacz listę potrzebnych formalności

19 stycznia 2018

Chociaż duża ilość Polaków nadal gustuje w autach używanych, łatwiejsza dostępność kredytów samochodowych otwiera drogę do zakupu pojazdów prosto z salonu. Sprawdź, jakie formalności należy dopełnić, aby uzyskać kredyt na wymarzony samochód z gwarancją producenta.

Kredyt na samochód jest produktem finansowym dedykowanym osobom, które przymierzają się do zakupu nowego pojazdu, ale które nie mają wystarczającego kapitału na zakup gotówkowy. Przy niskiej wpłacie własnej – już od 10% wartości samochodu, można uzyskać wsparcie finansowe na korzystnych warunkach oraz w oparciu o uproszczone procedury.

Kredyt na samochód – niezbędne dokumenty

Z uwagi na bardzo dobre zabezpieczenie kredytów samochodowych, są one udzielane przy minimum formalności. Decydując się na Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody przygotowany przez Toyota Bank, należy złożyć takie dokumenty jak:

 • wypełniony wniosek o kredyt samochodowy
 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów lub inne dokumenty finansowe.

Nie ma natomiast konieczności przedstawiania umowy o pracę oraz innych dokumentów potwierdzających miejsce i formę zatrudnienia.

Jeżeli jednak zajdzie taka konieczność, bank może wymagać od Ciebie przedstawienia dodatkowych dokumentów.

Formalności dopełnisz u dealera

Aby zakupić samochód na kredyt, wystarczy tylko wizyta u dealera. Właśnie tam dopełnisz wszystkich formalności bez konieczności bezpośredniego kontaktu z bankiem. Cała procedura sprowadza się do kilku kroków:

 • wybierz samochód, który Cię interesuje
 • odwiedź salon samochodowy
 • wypełnij wniosek kredytowy z dealerem
 • przedstaw niezbędne dokumenty
 • oczekuj na decyzję kredytową
 • podpisz umowę kredytową.

Po dopełnieniu formalności odbierasz już tylko samochód i możesz z niego korzystać.

Dlaczego warto zdecydować się na Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody?

Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody to oferta korzystna dla każdego klienta indywidualnego, któremu zależy na zakupie nieużywanego pojazdu marki o wysokiej wartości rezydualnej.

Decydując się na ten kredyt samochodowy, możesz:

 • obniżyć wysokość miesięcznej raty nawet o 40% – w porównaniu ze standardową ofertą kredytu
 • wymienić samochód na nowy za 3-4 lata – dzięki temu cały czas będziesz jeździł autem na gwarancji producenta
 • atrakcyjne warunki finansowe – RRSO wynosi 11,48%*.

Już teraz zapoznaj się ze szczegółami oferty i wybierz Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody z oferty Toyota Banku dostępny przy minimum formalności.

Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.