Auto na drodze

Zakup auta w jednoratowym kredycie. Poznaj jego największe zalety

4 listopada 2022

Myślisz o zakupie nowego pojazdu? Jeśli dysponujesz wystarczającymi środkami, dobrym rozwiązaniem może okazać się jednoratowy kredyt. Dzięki temu sporą część gotówki możesz zachować i jedyną ratę zapłacić po upływie 12 miesięcy. Poznaj więcej zalet takiego finansowania.

Kredyt na samochód to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, na jakie decydują się osoby chcące kupić auto. Warto jednak wiedzieć, że – poza standardowym finansowaniem – dostępne są różnego rodzaju kredyty samochodowe. Na ich tle wyróżnia się kredyt jednoratowy, który niesie za sobą wiele korzyści.

Kredyt jednoratowy – na czym polega?

Założenie kredytu jednoratowego jest proste: kredytobiorca wnosi wkład własny na ustalonym poziomie, a po upływie 12 miesięcy uiszcza jedyną ratę kredytową, spłacającą kredyt. Na takiej zasadzie działają kredyty 50/50, które od dawna funkcjonują w ofercie banków.

Warto jednak podkreślić, że Toyota Bank wprowadził innowacyjne rozwiązanie – kredyt 70/30 bez odsetek z RRSO wynoszącym 5,50%. Jak to wygląda w praktyce?

W momencie podpisywania umowy kredytowej wpłacasz 70% wartości wybranego pojazdu. Pozostałą część środków możesz ulokować na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym. Po upływie 12 miesięcy spłacasz w całości zaciągnięty kredyt, odpowiadający 30% równowartości pojazdu.

Kredyt jednoratowy – czy to się opłaca?

Kredyt jednoratowy może być opłacalnym rozwiązaniem. Na jego korzyść przemawia wiele argumentów, które powinny skłonić do przeanalizowania zasadności tej opcji finansowania.

Możliwość zachowania bezpieczeństwa finansowanego

Na start wpłacasz 70% wartości pojazdu, a nie całość. Pozostałe środki możesz więc ulokować na korzystnie oprocentowanym Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym (IKO), dzięki czemu pieniądze będą pracować na twój zysk.

To pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa finansowanego. W razie, gdyby pojawiły się nieprzewidziane wydatki, możesz skorzystać ze zgromadzonych środków. W przypadku zakupu auta za gotówkę nie byłoby takiej możliwości.

Możliwość poczynienia oszczędności

Kredyt jednoratowy dostępny w ofercie Toyota Banku dostępny jest na atrakcyjnych warunkach finansowych. Stałe oprocentowanie przez cały okres finansowania, wynoszące 0%, oznacza brak naliczanych odsetek. Daje to możliwość poczynienia oszczędności. Zysk będzie podwójny, jeśli kapitał wpłacisz na IKO – z oprocentowaniem liczonym według stawki WIBOR 3M.

Dla kogo kredyt jednoratowy?

Zastanawiasz się, czy kredyt jednoratowy to rozwiązanie korzystne dla ciebie? Taką formę finansowania wybierz, jeśli:

  • dysponujesz gotówką na zakup auta, ale chcesz odroczyć płatność,
  • zależy ci na utrzymaniu bezpieczeństwa finansowego,
  • poszukujesz finansowania na atrakcyjnych warunkach, 
  • chcesz czuć się pewnie – mimo zmieniającej się sytuacji na rynku finansowym.

Jak ubiegać się o kredyt 70/30?

Procedura ubiegania się o kredyt jednoratowy 70/30 obejmuje zaledwie kilka kroków. Należy:

  • wybrać jeden z dostępnych modeli marki Toyota,
  • wypełnić z dealerem wniosek o finansowanie,
  • załączyć potrzebne dokumenty finansowe.

W ciągu jednej godziny powinna pojawić się decyzja kredytowa. Potem pozostaje tylko podpisać umowę i odebrać samochód.