Czy opłaca się wziąć kredyt na samochód używany?

Czy opłaca się wziąć kredyt na samochód używany?

   

  Średnia cena samochodu używanego wynosi 20 tys. złotych. Dlatego Polacy nadal zainteresowani są nabywaniem pojazdów z rynku wtórnego. Warto jednak pomyśleć o zaciągnięciu kredytu bankowego, by móc pozwolić sobie na zakup auta droższego, ale... młodszego, o wysokiej wartości rezydualnej, sprawnego technicznie oraz pozbawionego ukrytych usterek.

  Chociaż wiele osób ma sceptyczne podejście do kredytów bankowych, taka forma finansowania zakupu pojazdu może być korzystna. Wszystko zależy od konkretnej oferty i warunków proponowanego kredytu.

  Kredyt na samochody używane – zalety

  Chociaż kredyt samochodowy nie jest pozbawiony wad (np. konieczność zwrotu kwoty powiększonej o odsetki), posiada wiele zalet. I to właśnie one decydują o opłacalności tego rozwiązania.

  1. Możliwość szybkiego sfinansowania zakupu

  Nie trzeba latami gromadzić oszczędności, by móc pozwolić sobie na zakup pojazdu używanego renomowanej marki z dobrego rocznika oraz charakteryzującego się odpowiednim stanem technicznym.

  Uproszczone procedury sprawiają, że kredyt samochodowy można otrzymać błyskawicznie. Dzięki temu po kilku dniach można już jeździć własnym pojazdem.

  2. Możliwość wymiany pojazdu po kilku latach

  Niektóre banki pozwalają zaciągnąć kredyt, dzięki któremu można wymienić pojazd na kolejny po 3-4 latach. To kredytobiorca decyduje czy po upływie okresu kredytowania spłaci pozostałą część zobowiązania i zatrzyma pojazd, czy zdecyduje się podpisać umowę na kolejny samochód (oddając w rozliczeniu poprzednio użytkowany).

  3. Dobre warunki finansowania

  Kredyt samochodowy wcale nie musi być drogi. Niska wpłata własna już od 10% wartości pojazdu, niskie oprocentowanie, wysokość rat i okres spłaty dostosowany do możliwości finansowych – to wszystko decyduje o atrakcyjności kredytu.

  Decydując się na Kredyt SMARTPLAN na samochody używane dostępny w ofercie Toyota Banku, można zyskać jeszcze więcej:

  • nawet o 40% niższe raty miesięczne w porównaniu ze standardowym kredytem,
  • niska wpłata własna,
  • oprocentowanie nominalne wynoszące 6,99% przy okresie spłaty 36 lub 48 miesięcy,
  • możliwość wymiany samochodu na kolejny po 3-4 latach.

  Zanim weźmiesz kredyt, przeanalizuj oferty

  Przypadkowa oferta kredytu samochodowego może Cię wiele kosztować. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, dokładnie porównaj dostępne możliwości. Zwróć uwagę nie tylko na całkowity koszt kredytu, ale i pozostałe warunki finansowania. Dzięki temu zakup samochodu używanego na kredyt będzie jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem.