Chcesz powiększyć<br/>flotę aut w firmie?<br/>Wybierz najlepsze finansowanie!

Chcesz powiększyć
flotę aut w firmie?
Wybierz najlepsze finansowanie!

   

  Firma prężnie się rozwija i potrzebujesz zatrudnić nowych pracowników. Jeśli to wiąże się z koniecznością rozbudowy floty pojazdów, wcale nie musisz nadwyrężać nadwyżek finansowych. Możesz skorzystać z atrakcyjnego finansowania, np. w formie leasingu. Sprawdź, jak wybrać korzystną ofertę.

  Leasing samochodowy jest bardzo dobrą opcją, która pozwala na sfinansowanie nie jednego, ale nawet kilku pojazdów firmowych. A to wszystko na korzystnych warunkach – bez nadmiernego obciążania budżetu.

  Leasing samochodowy – ile to kosztuje?

  Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy od konkretnej oferty firmy leasingowej. W wielu przypadkach koszty finansowania bywają zbliżone do kosztów związanych z kredytem samochodowym. Tutaj jednak możesz liczyć na znacznie większą elastyczność.

  Decydując się na leasing samochodowy:

  • wybierasz optymalną wysokość opłaty wstępnej,
  • ustalasz odpowiednią wysokość wykupu,
  • ustalasz optymalny okres finansowania.

  Na tej podstawie szacowane są miesięczne raty, których wysokość może być dużo niższa w porównaniu do standardowych rat. Tak jest m.in. w przypadku Leasingu SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępnego w ofercie Toyota Leasing. Leasingobiorca spłaca bowiem wyłącznie tę część wartości samochodu, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości auta w okresie trwania umowy.

  Przykład. Opłatę wstępną ustalasz na poziomie 10%. Wybierasz 3-letni okres finansowania. Jeśli miesięczna rata nie może przekroczyć 2000 zł netto, możesz zdecydować się na jeden z dostępnych samochodów, np.:

  • AYGO – od 425 zł netto miesięcznie
  • Yaris – od 516 zł netto miesięcznie
  • GR Yaris – od 1628 zł netto miesięcznie
  • Prius + - od 1516 zł netto miesięcznie.*

  *Przykładowe raty z dnia 28-07-2020

  Na co zwracać uwagę przy wyborze leasingu?

  Leasing leasingowi nierówny, dlatego warto porównać dostępne oferty. Tylko w ten sposób można wybrać finansowanie najlepiej wpisujące się w potrzeby i oczekiwania.

  Szczególną uwagę zwróć aspekty, takie jak:

  • koszty finansowania,
  • minimalna opłata wstępna,
  • minimalny i maksymalny czas trwania umowy,
  • opcja wymiany pojazdu na nowy bez angażowania środków własnych.

  Możliwość wymiany samochody na kolejny nie jest żadną nowością, ponieważ każdy ma prawo nie wykupić auta i wziąć kolejny leasing. Tutaj jednak różnica polega na gwarancji odkupu pojazdu przez dealera, dzięki czemu leasingobiorca nie musi angażować środków własnych w przypadku podpisania nowej umowy.

  Leasing samochodowy to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie rozbudowanej floty pojazdów firmowych. Jeśli tylko pozwalają na to możliwości finansowe przedsiębiorstwa, możesz w wziąć w leasing kilka różnych aut. A to wszystko przy formalnościach ograniczonych do minimum.