Oszczędzanie w czasie pandemii.<br/>Gdzie Twoje pieniądze<br/>będą bezpieczne?

Oszczędzanie w czasie pandemii.
Gdzie Twoje pieniądze
będą bezpieczne?

   

  Wybuch pandemii zawsze powoduje ogromne zawirowania na rynku usług finansowych. Wiele osób decyduje się więc wypłacać z banku zdeponowane środki, ale czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Nie wiesz, jak postąpić w takiej sytuacji? Sprawdź, gdzie ulokować pieniądze, aby nie narazić się na poważne straty finansowe.

  Niepewna sytuacja gospodarcza sprawia, że ludzie często podejmują pochopną decyzję o wypłacie wszystkich środków ulokowanych w banku. Wynika to głównie z obawy przed upadłością instytucji finansowych, a co za tym idzie – utratą zgromadzonego tak kapitału.

  Bezpiecznie jak w banku?

  Pieniądze przetrzymywane w banku są naprawdę bezpieczne – także wówczas, gdy ogłosi on upadłość. Warto bowiem pamiętać, że na straży depozytów stoi Bankowy Fundusz Gwarancyjny. I to on zobowiązany jest do wypłaty środków zgromadzonych na kontach osobistych, oszczędnościowych czy lokatach.

  Nie bój się więc, że utracisz pieniądze. Większe ryzyko pojawia się w przypadku trzymania środków w domu – w przysłowiowej skarpecie.

  Lokata – sposób na większy i pewny zysk

  Jeśli chcesz bezpiecznie ulokować zgromadzone środki, postaw na lokatę. Jest to produkt bankowy, z którego może skorzystać właściwie każdy – przy minimalnym depozycie. Zwykle wystarczy 1000-2000 zł, aby móc zacząć czerpać zyski.

  Lokata działa w prosty sposób. Deponujesz pieniądze na określony czas, a na koniec umowy bank wypłaca kapitał powiększony o wypracowane odsetki. Zysk jest tym większy, im wyższe oprocentowanie.

  Jak wybrać korzystną lokatę bankową?

  Wybór lokaty bankowej nie może być przypadkowy, jeżeli zależy Ci na wypracowaniu sporych zysków. Musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, m.in.:

  • oprocentowanie
  • czas trwania lokaty
  • minimalna i maksymalna wysokość depozytu
  • liczba lokat możliwych do założenia przez jedną osobę
  • sposób zarządzania lokatą.

  Ciekawą opcją jest Lokata Sprint 180 dni dostępna w ofercie Toyota Banku. Na tle innych tego typu produktów finansowych wyróżnia ją ponadprzeciętne oprocentowanie i możliwość założenia aż 20 lokat przez jednego klienta – w kwocie od 3000 zł do nawet 20 000 zł.

  Pamiętaj też, że zawsze możesz zdywersyfikować środki – część ulokuj też na koncie oszczędnościowym, aby także pracowały na zysk w ramach mechanizmu procenta składanego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pieniądze bezpiecznie pracują na Twoją przyszłość – niezależnie od sytuacji na rynku finansowym i zagrożenia epidemiologicznego.