Oszczędzanie postanowieniem noworocznym? Zacznij od małych kroków!

Oszczędzanie postanowieniem noworocznym? Zacznij od małych kroków!

   

  „Wraz z nadejściem nowego roku zacznę oszczędzać” – czy tak brzmi twoje postanowienie noworoczne? Czas przystąpić do działania, aby na koniec grudnia 2021 r. uzyskać pokaźny kapitał. Zacznij od małych kroków, korzystając z poniższych wskazówek.

  Większość Polaków jako jedno z najważniejszych postanowień noworocznych wybiera oszczędzanie. Zastanawiasz się, dlaczego tylko nielicznym się udaje? Powód to brak motywacji oraz chęć odłożenia dużej kwoty w krótkim czasie. Tymczasem kluczem do sukcesu jest obieranie realnych celów i dążenie do ich realizacji małymi krokami.

  1. Gromadź nawet niewielkie kwoty

  Chociaż zgromadzenie dużych sum jest ważne, istotną rolę odgrywa sam fakt oszczędzania pieniędzy. Dlatego odkładaj nawet niewielkie kwoty – takie, które bez problemu wygospodarujesz. Zamiast wybrać się na kolejną kawę w ulubionej kawiarni, wpłać pieniądze na rachunek oszczędnościowy.

  2. Oszczędności wpłacaj w pierwszej kolejności

  Zawsze znajdzie się jakiś wydatek, który uniemożliwi wpłatę środków na konto. Dlatego oszczędzanie traktuj jako kolejny rachunek do opłacenia – zrób to w pierwszej kolejności, gdy tylko otrzymasz pensję lub będziesz mieć inne wpływy.

  3. Zaokrąglaj rachunki i wpłacaj różnice

  Jeżeli chcesz szybciej zgromadzić większy kapitał, staraj się odkładać pieniądze przy każdej możliwej okazji. Dlatego dokonując transakcji, zawsze zaokrąglaj kwoty do pełnej sumy i różnicę wpłać na konto oszczędnościowe. Mimo że nie będą to duże pieniądze, każdy wpływ jest ważny.

  4. Unikaj wypłaty kapitału

  Jeśli odkładasz środki na koncie oszczędnościowym, masz do nich stały dostęp. Możesz z nich skorzystać w każdej chwili, jednak nie jest to dobre rozwiązanie.

  Jeżeli będziesz często wypłacać pieniądze, stracisz motywację i jednocześnie uszczuplisz swój kapitał. Warto bowiem pamiętać, że banki pobierają prowizję za wypłaty z rachunku oszczędnościowego.

  5. Większą kwotę przenieś na lokatę

  Systematycznie odkładając środki, w dość krótkim czasie z pewnością uzbierasz większą kwotę. Niech jednak nie leży ona bezczynnie na koncie oszczędnościowym – wpłać ją na lokatę. Wybierz jednak taki produkt finansowy, który będzie charakteryzował się wysokim oprocentowaniem przy jednoczesnym krótkim czasie trwania.

  Przykładem może być Lokata Plus dostępna w ofercie Toyota Bank. Lokując środki na 12 miesięcy, zyskujesz aż 0,80% w skali roku. Jest to więc produkt pozwalający osiągnąć ponadprzeciętne zyski – w sposób całkowicie bezpieczny.

  Pamiętaj, jeśli odkładanie pieniędzy wejdzie Ci w nawyk, gromadzenie większych kwot przyjdzie z łatwością. Zacznij więc już dziś, by niebawem stać się mistrzem oszczędzania.