Jak wziąć auto w leasing<br/>i zachować elastyczność finansową?<br/>Podpowiadamy!

Jak wziąć auto w leasing
i zachować elastyczność finansową?
Podpowiadamy!

   

  Planujesz nabyć samochód, ale płatność gotówką w ogóle nie wchodzi w grę? Jeśli zależy Ci na zachowaniu płynności i utrzymaniu pełnej elastyczności, rozważ leasing. To popularna forma finansowania, która jest dostępna nie tylko dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak skorzystać z leasingu na atrakcyjnych warunkach.

  Chociaż leasing podobny jest do kredytu, oba produkty finansowe sporo różni. Ta forma finansowania daje ogromną elastyczność, dzięki czemu wysokość opłaty wstępnej czy kwotę rat można dopasować do aktualnej sytuacji materialnej.

  Leasing samochodowy – dlaczego warto?

  Zaciągnięcie leasingu samochodowego niesie za sobą wiele korzyści. Wśród najważniejszych wymienić można m.in.:

  • zachowanie płynności finansowej – niska miesięczna rata nie stanowi nadmiernego obciążenia budżetu; oznacza to większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami;
  • możliwość wymiany pojazdu po kilku latach – dzięki temu cały czas możesz korzystać z samochodów będących jeszcze na gwarancji producenta;
  • niska opłata wstępna – nie musisz dysponować pokaźnymi oszczędnościami, aby móc użytkować fabrycznie nowe auto.

  Leasing samochodu – formalności krok po kroku

  Jesteś zdecydowany na leasing? Najłatwiej i najszybciej dopełnić formalności bezpośrednio u dealera. Uproszczone procedury to gwarancja, że samochód zostanie oddany do Twojej dyspozycji w ciągu kilku dni.

  Formalności związane z zaciągnięciem leasingu samochodowego sprowadzają się do zaledwie kilku kroków. W Toyota Leasing:

  • wybierasz pojazd odpowiadający Twoim preferencjom
  • wypełniasz wniosek leasingowy
  • przedstawiasz dokumenty finansowe.

  Decyzję otrzymujesz w ciągu 60 minut od złożenia wniosku. Jeśli będzie pozytywna, wówczas dochodzi do podpisania umowy. Czekasz kilka dni i możesz korzystać z samochodu.

  Jak wybrać korzystny leasing na samochód?

  Aby leasing samochodowy był korzystny, musi być dopasowany do Twoich potrzeb. Dlatego porównaj dostępne oferty, uwzględniając między innymi takie aspekty jak:

  • minimalna wymagana wysokość opłaty wstępnej
  • wysokość miesięcznej raty
  • okres finansowania
  • warianty zakończenia umowy.

  Na uwagę zasługuje Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy w ofercie Toyota Leasing, ponieważ ta forma finansowania pozwala na wymianę auta po 3-4 latach użytkowania. Niby standardowa opcja, ale leasingobiorca nie musi angażować środków własnych – to zasługa gwarancji odkupu samochodu przez dealera. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na spłatę ostatniej raty leasingowej i pokrycie kosztów opłaty wstępnej kolejnego leasingu.

  Leasing samochodowy może być naprawdę korzystnym rozwiązaniem – musisz tylko wybrać maksymalnie elastyczną ofertę uwzględniającą Twoje potrzeby i oczekiwania.