Co to jest ubezpieczenie GAP?

Co to jest ubezpieczenie GAP?

   

  Wartość każdego samochodu maleje wraz z okresem użytkowania. Chociaż tempo spadku wartości auta jest wolniejsze w przypadku pojazdów o wysokiej wartości rezydualnej (np. Toyota), utrata wartości jest nieunikniona. To poważna przeszkoda, gdy dojdzie do szkody – wówczas może okazać się, że ubezpieczenie AC będzie niewystarczające. Naprzeciw temu wychodzi ubezpieczenie GAP. Dowiedz się, na czym polega jego działanie.

  Przy zakupie samochodów większość właścicieli decyduje się na rozszerzenie podstawowej ochrony ubezpieczeniowej (OC) o autocasco (AC). Chcą w ten sposób uchronić się finansowo w razie niewielkich szkód oraz szkód całkowitych będących następstwem np. kradzieży czy poważnego wypadku. Okazuje się jednak, że wysokość wypłaconego odszkodowania jest niska i nie wystarczy na zakup nowego samochodu tej samej klasy lub spłatę kredytu samochodowego. Aby uniknąć takich problemów, warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia GAP.

  Ubezpieczenie GAP – jak działa?

  Ubezpieczenie GAP (z ang. Guaranteed Asset Protection) to ubezpieczenie straty finansowej w razie wystąpienia szkody całkowitej – po wypadku lub kradzieży pojazdu. Wyróżnia się trzy rodzaje ubezpieczenia GAP:

  • fakturowy – pokrywa różnicę między kwotą widniejącą na fakturze zakupowej a wartością rzeczywistą auta
  • finansowy – pokrywa różnicę między kwotą kredytu pozostałą do spłaty na dzień wypłaty odszkodowania AC a kwotą odszkodowania z tytułu polisy autocasco
  • indeksowy – oznacza wypłatę dodatkowego odszkodowania w wysokości ustalonego procentu od wartości samochodu.

  Chociaż właściciele samochodów mogą wybrać pomiędzy kilkoma rodzajami ubezpieczenia, najczęściej wybieranym jest ubezpieczenie fakturowe. Jest ono najbezpieczniejsze z punktu widzenia posiadacza pojazdu, ponieważ pozwala np. na spłatę zaciągniętego zobowiązania lub zakup nowego pojazdu tej samej lub podobnej klasy.

  Przykład. Wartość samochodu na fakturze wynosi 60 tys. zł. W razie szkody całkowitej ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w wysokości 48 tys. zł – tyle wynosi aktualna wartość pojazdu. W ramach ubezpieczenia GAP otrzymasz 12 tys. zł.

  Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie GAP?

  Ubezpieczenie GAP oferowane przez Toyota Insurance Management Limited to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu nie tylko uchronisz się przed stratą finansową w razie utraty wartości auta. Dodatkowe korzyści oferty to możliwość:

  • zabezpieczenia spłaty pozostałych zobowiązań wynikających z umowy kredytowej (w przypadku samochodu na kredyt)
  • przeznaczenia środków z odszkodowania na wpłatę własną przy zakupie kolejnego pojazdu
  • otrzymania dodatkowego odszkodowania na pokrycie kosztów związanych z zakupem kolejnego samochodu
  • skorzystania z gwarancji odzyskania wartości fakturowej pojazdu przez 5 lat.

  Już teraz skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.