Toyota Rav4

Czy początek roku to dobry moment na zakup auta na kredyt?

12 stycznia 2023

Od dawna planujesz zakup samochodu i zastanawiasz się, czy początek roku jest dobrym momentem na sfinalizowanie transakcji? Sprawdź, czy w tym okresie możesz liczyć na zniżki oraz oferty specjalne na kredyt na samochód.

Początek roku to okres, w którym w wielu salonach samochodowych można liczyć na pojazdy z tzw. wyprzedaży rocznika. Chociaż w minionym roku nie przebiegała ona tak spektakularnie jak w poprzednich latach (z uwagi na dłuższy czas oczekiwania na fabrycznie nowe pojazdy), można znaleźć pojedyncze modele w niższych cenach. Dlatego wiele osób zastanawia się nad opłacalnością zakupu samochodu właśnie w tym momencie.

Kredyt na samochód w nowym roku – na jakie oferty można liczyć?

Noworoczne promocyjne oferty na kredyt na samochód nie są standardem w żadnym banku. Z tego powodu należy zapoznać się z aktualnymi propozycjami konkretnych instytucji finansowych. Warto bowiem mieć świadomość, że mogą się one różnić detalami.

Wśród promocyjnych dostępnych na rynku kredytów wyróżnia się m.in. Kredyt niższych rat Toyota Easy z oferty Toyota Banku (RRSO 9,60%). Charakteryzuje się on niższym oprocentowaniem – od 6,49% i brakiem wpłaty własnej. Dzięki temu samochód nie będzie wiązał się z koniecznością angażowania sporej gotówki na start. To szczególnie ważne na początku roku, gdy wiele osób ma nadwyrężony domowy budżet po świątecznych wydatkach.

Jak wybrać korzystny kredyt na samochód?

Podejmowanie decyzji o zaciągnięciu kredytu na samochód – w oparciu o promocyjne oprocentowanie – to zdecydowanie za mało. Aby finansowanie było korzystne i wpisało się w twoje potrzeby, warto uwzględnić znacznie więcej aspektów.

Wysokość wpłaty własnej

Im niższa, tym mniej własnych środków potrzeba do uruchomienia kredytu. Chociaż standardowo w większości banków minimalna wpłata własna wynosi 10%, Toyota Bank daje możliwość zaciągnięcia kredytu z pominięciem takiego wkładu.

Wysokość miesięcznej raty

Kredytowe zobowiązanie będziesz spłacać miesiąc w miesiąc – i tak przez kilka lat. Warto zadbać o to, aby rata odzwierciedlała sytuację materialną. Dzięki temu – nawet w przypadku przejściowych zawirowań finansowych – będziesz w stanie dotrzymać terminu spłaty.

Czy wiesz, że rata Kredytu niższych rat Toyota Easy jest średnio 40% niższa niż w standardowym kredycie samochodowym w tym banku? Tak więc kredyt na samochód wcale nie musi obciążać nadmiernie domowych finansów.

Elastyczne rozliczenie

Spłata tradycyjnego kredytu samochodowego oznacza bycie właścicielem pojazdu. Czy jednak wiesz, że po zakończeniu umowy możesz wymienić samochód na nowy – bez angażowania jakichkolwiek pieniędzy? Tak działa wspomniany wyżej Kredyt niższych rat Toyota Easy – za sprawą gwarancji odkupu pojazdu przez dealera (samochód zostawiasz w rozliczeniu). Alternatywą jest zatrzymanie samochodu i spłata ostatniej raty w ramach nowej umowy kredytowej.

Jeśli tylko sytuacja materialna ci na to pozwala, każdy moment jest dobry na zakup auta w kredycie. Początek roku może być dodatkowym impulsem – szczególnie jeśli w danym salonie samochodowym możesz liczyć na pojazdy w niższej cenie.