Toyota Camry

Gdzie można szybko dostać kredyt na używany samochód?

25 lipca 2022

Chcesz kupić używany samochód, ale potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? Gdy czas nagli, łatwo o wybór kredytu nie do końca wpisującego się w twoje oczekiwania. Sprawdź, gdzie szybko i na atrakcyjnych warunkach otrzymasz wsparcie finansowe.

Zainteresowanie używanymi autami nie słabnie. Gdy tylko pojawi się pojazd w bardzo dobrym stanie technicznym i przystępnej cenie, oferta znika w mgnieniu oka. Nic więc dziwnego, że osoby zamierzające sfinansować zakup kredytem poszukują szybkiego finansowania – najlepiej z opcją decyzji kredytowej w tym samym dniu.

Kredyt na używany samochód z szybką decyzją – to możliwe?

Kredyt samochodowy należy do tych form finansowania, które charakteryzują się uproszczonymi procedurami. Dzięki temu istnieje duża szansa na uzyskania decyzji kredytowej w dniu złożenia wniosku. Czasami bankom wystarczy zaledwie kilka minut, by przeprowadzić szybką analizę zdolności kredytowej.

Pamiętaj! To, czy decyzję o przyznaniu kredytu na używany pojazd, otrzymasz jeszcze tego samego dnia, w dużej mierze zależy od ciebie. Dlaczego? Wpływ na to ma m.in.:

  • poprawność wypełnionego wniosku – dokument błędnie wypełniony lub niezawierający wszystkich informacji może zostać odrzucony;
  • zdolność kredytowa – jeśli nie będzie odpowiednio wysoka, procedury mogą się wydłużyć;
  • rocznik pojazdu – jeśli nie będzie zgodny z kryteriami, decyzja kredytowa może być negatywna. 

Jeżeli wszystkie wymagania stawiane kredytobiorcy zostaną spełnione, wówczas informacja o przyznaniu finansowania może pojawić się jeszcze tego samego dnia.

Jak wybrać dobry kredyt na samochód używany?

Doświadczenie wielu kredytobiorców pokazuje, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Jeżeli chcesz mieć pewność, że finansowanie wpisuje się w twoje potrzeby, warto poświęcić chwilę na analizę ofert. Szczególną uwagę zwróć na kilka zasadniczych kryteriów.

Wysokość wpłaty własnej

Jeżeli zależy ci na czasie, możesz nie dysponować sporą gotówką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o finansowanie. Wystarczy wybrać kredyt samochodowy na auta używane z opcją niskiej wpłaty własnej. Często jest to zaledwie 10% wartości pojazdu, co oznacza nie więcej niż kilka tysięcy złotych.

Wysokość miesięcznej raty

Jeśli największe znaczenie dla ciebie ma to, aby rata nie obciążała domowego budżetu, postaw na finansowanie z niską miesięczną ratą. Za przykład może posłużyć Kredyt niższych rat Toyota Easy w ofercie promocyjnej na auta używane (RRSO 10,66%) dostępny w ofercie Toyota Banku.

Maksymalny rocznik pojazdu

Każdy bank ma własną politykę w zakresie maksymalnego rocznika pojazdu, który ma zostać skredytowany. To niezwykle ważna kwestia, która decyduje nie tylko o możliwości ubiegania się o finansowanie, ale również o maksymalnym okresie kredytowania. Instytucje najczęściej finansują samochody kilkuletnie – zwykle nie starsze niż 4-5 lat.

Jeśli poświęcisz dosłownie kilkadziesiąt minut na porównanie ofert kredytowych, wybierzesz opcję finansowania, która wpisuje się we wszystkie twoje kryteria.