Toyota Avensis

Nie chcesz czekać na auto z salonu? Poszukaj używanego, ale z gwarancją

12 lipca 2022

Potrzebujesz samochodu, ale zbyt długi czas oczekiwania na fabrycznie nowy model jest dla ciebie przeszkodą nie do przeskoczenia? Pomyśl o zakupie auta używanego z gwarancją. Sprawdź, gdzie możesz nabyć takich pojazd i dowiedz się, jak go korzystnie finansować.

Czas oczekiwania na model prosto z fabryki może wynieść co najmniej kilka miesięcy. Dla wielu osób jest to bariera nie do przejścia, ponieważ nowego auta potrzebują na już. Alternatywą jest samochód używany, ale ze sprawdzonego źródła – z gwarancją jego sprawności i pochodzenia. Dzięki temu niczym nie ryzykujesz.

Używane auta z gwarancją – gdzie takiego szukać?

Czy wiesz, że salony samochodowe – poza fabrycznie nowymi modelami – dysponują pojazdami używanymi? Są to auta pochodzące głównie od klientów indywidualnych, którzy pozostawiają samochody w ramach rozliczenia. Co to dla ciebie oznacza?

Najczęściej są to pojazdy:

  • kilkuletnie – niektóre mają zaledwie 3 lata;
  • w bardzo dobrym stanie technicznym;
  • zadbane z zewnątrz oraz od środka;
  • mające udokumentowaną historię – wiesz skąd pochodzą, czy były poddawane naprawom, czy miały wykonywane regularne przeglądy.

Co więcej, dealer oferujący tego typu samochodu daje gwarancję. Dzięki temu – w razie jakiekolwiek awarii – możesz liczyć na jego wsparcie. W zależności od zapisów, odpowiedzialność dealera może wynieść 1-2 lata.

Jak sfinansować zakup używanego auta z gwarancją?

Wiele osób obawia się, że nabycie auta używanego pochodzącego od dealera będzie wiązało się z wyższym kosztem. Warto podkreślić, że salony samochodowe nie zawyżają ceny oferowanych pojazdów – są one sprzedawane po wartości rynkowej. Wyższy koszt wynika przede wszystkim z bardzo dobrego stanu technicznego oraz młodego rocznika.

Wychodzisz z założenia, że czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność bezawaryjności pojazdu? Nawet jeśli nie dysponujesz pełną kwotą, możesz zdecydować się na kredyt samochodowy. To jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań, które pozwala na sfinansowanie zakupu pojazdu bez nadmiernego obciążania domowych finansów.

Jak wybrać korzystny kredyt na zakup używanego samochodu?

Opłacalność finansowania auta kredytem zależy w dużej mierze od parametrów produktu bankowego. Dlatego nie warto decydować się na przypadkową ofertę, lecz porównać możliwości.

Zwróć uwagę m.in. na:

  • wysokość minimalnego wkładu własnego,
  • wysokość miesięcznej raty,
  • okres finansowania, 
  • wymóg dotyczący maksymalnego rocznika auta,
  • wymagania stawiane kredytobiorcy. 

Jeśli zależy ci na niskim wkładzie własnym i przystępnej miesięcznej racie, w twoje kryteria z pewnością wpisze się Kredyt niższych rat Toyota Easy na auta używane w ofercie promocyjnej (RRSO 10,66%). W przypadku tej oferty nie jest wymagana wpłata własna, ponadto ma ona bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Chcesz poznać więcej szczegółów związanych z tego rodzaju finansowaniem? Skontaktuj się z naszym doradcą – pomoże ci wybrać kredyt samochodowy dopasowany do twoich oczekiwań.