Postanowienia noworoczne: oszczędzanie!

Postanowienia noworoczne: oszczędzanie!

   

  Każda pora jest odpowiednia, aby zacząć oszczędzać. Warto jednak wykorzystać nadejście Nowego Roku i zmotywować się do systematycznego gromadzenia środków i pomnażania kapitału. Niech na listę postanowień noworocznych trafi jeszcze jeden cel – oszczędzanie. Jeżeli podejdziesz do niego sumiennie, wysokość wypracowanego zysku będzie dla Ciebie miłym zaskoczeniem.

  Oszczędzać może każdy – niezależnie od wysokości osiąganego dochodu. Wystarczy bowiem regularnie odkładać nawet 100-200 zł miesięcznie, aby stopniowo powiększać gromadzony kapitał.

  Lokaty – sprawdzony i bezpieczny sposób na oszczędzanie

  Jeżeli na rachunku bankowym masz już sporo środków, pomyśl o założeniu lokaty. To sprawdzona i bezpieczna forma pomnażania kapitału – bez ryzyka utraty wpłaconego depozytu oraz z gwarancją wypłaty wypracowanych odsetek.

  Chociaż w przypadku chęci założenia lokaty trzeba dysponować pewnym kapitałem, na początek wystarczy 2-5 tys. złotych. Tyle bowiem wynosi minimalny depozyt dla większości lokat oferowanych przez Toyota Bank.

  Elastyczna oferta lokat terminowych

  Jeśli chcesz zacząć oszczędzać na lokatach, masz do dyspozycji szeroki wybór produktów bankowych. Dzięki temu plan depozytowy możesz elastycznie dopasować do swoich potrzeb oraz oczekiwań finansowych. Toyota Bank proponuje lokaty krótko- i długoterminowe różniące się oprocentowaniem, a co za tym idzie – wysokością możliwego do wypracowania zysku.

  • Lokata Standard

  To atrakcyjny system oszczędzania, który pozwala na wybór dogodnego okresu trwania lokaty – od 1 miesiąca do aż 36 miesięcy. Wpłacając choćby minimalny depozyt, masz szansę osiągnąć zysk do 2,60% w skali roku.

  • Lokata Plus

  To korzystna lokata, która pozwala wypracować wysokie odsetki – do 2,65% w skali roku. Od Ciebie zależy, na jak długi okres zdeponujesz środki i ile w tym czasie uda się zyskać.

  • Lokata Sprint 130 dni

  To system oszczędzania, w ramach którego możesz założyć aż 10 lokat jednocześnie. Oprocentowanie na poziomie 1,75% w skali roku pozwala osiągnąć bardzo wysokie zyski.

  • Lokata Sprint 160 dni

  To ciekawy system oszczędzania, który pozwala założyć aż 10 lokat jednocześnie. Wysokie oprocentowanie – 2% w skali roku – zapewnia spory zysk.

  Jak wybrać lokatę dla siebie?

  Jeśli chcesz, by wysokość zgromadzonych oszczędności pozytywnie zaskoczyła Cię na koniec roku, wcale nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednej lokaty. Ważne jest jednak to, aby wybrać produkty finansowe dopasowane do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

  Decydując się na konkretną lokatę, weź pod uwagę takie aspekty jak:

  • wysokość oprocentowania
  • minimalna i maksymalna wysokość depozytu.

  Istotną rolę odgrywa również czas trwania lokaty. Zastanów się, na jaki okres możesz „zamrozić” pieniądze, aby z nich nie korzystać. To ważne, ponieważ wypłata depozytu przed czasem – chociaż jest możliwa – będzie skutkować utratą wypracowanych do tej pory odsetek.

  Lokaty w Toyota Banku to atrakcyjne oprocentowanie i minimum formalności. Dlatego zacznij oszczędzać już dziś, by zrealizować swoje postanowienie noworoczne.