Kredyt na auto 70/30

Kredyt na auto 70/30 bez odsetek – na czym polega?

12 grudnia 2022

Chcesz zakupić auto na kredyt i szukasz oferty wyróżniającej się najniższymi kosztami? Rozważ jednoratowy kredyt na samochód – alternatywę dla standardowego finansowania. Dowiedz się, na czym on polega i jakie są jego najważniejsze korzyści.

Jednoratowy kredyt na samochód nie jest nowością. Taka forma finansowania dostępna jest od dawna, jednak nie wszystkie banki mają ją w ofercie. Istotą tego typu kredytu na samochód jest wniesienie wkładu własnego w momencie podpisywania umowy, a po 12 miesiącach uregulowanie pozostałej części.

Kredyt na samochód 70/30 – co to?

Chociaż sztandarowym przykładem jednoratowego kredytu samochodowego jest finansowanie 50/50, innowacją w tym zakresie jest kredyt 70/30 bez odsetek wprowadzony przez Toyota Bank – z RRSO na poziomie 5,50%.

Na czym polega tego rodzaju jednoratowy kredyt na samochód? Zasady są proste – sprowadzają się do zaledwie kilku kroków:

  • w momencie podpisywania umowy wpłacasz 70% wartości pojazdu – w ramach wkładu własnego,
  • po 12 miesiącach pozostałe 30% – jest to kwota stanowiąca pierwszą i jednocześnie ostatnią ratę kredytu. 

Taka opcja sprawia, że nie musisz finansować zakupu samochodu w całości. Zyskujesz czas na „uzbieranie” brakującej kwoty lub masz możliwość przeznaczenia pozostałych środków na inny cel.

Zobacz także: Czy warto teraz kupić samochód elektryczny?

Jak otrzymać kredyt na samochód 70/30?

Procedura ubiegania się o jednoratowy kredyt na samochód przebiega podobnie jak w przypadku każdego innego finansowania. Najlepiej zgłosić się do najbliższego salonu samochodowego Toyoty, aby dopełnić formalności z dealerem. Wystarczy tylko:

  • wybrać konkretny model pojazdu,
  • wypełnić wniosek o finansowanie,
  • przedstawić potrzebne dokumenty finansowe.

Zwykle w ciągu godziny wydawana jest decyzja kredytowa. Potem nie pozostaje nic innego, jak podpisać umowę i odebrać samochód.

Kredyt na samochód 70/30, tak jak każdy inny rodzaj finansowania, przyznawany jest osobom, które:

Dowiedz się więcej: Jak przygotować stare auto na sprzedaż i korzystnie kupić nowe?

Poznaj korzyści kredytu na samochód 70/30

Kredyt na samochód 70/30 z oferty Toyota Banku z pewnością warto rozważyć, szukając najlepszego dla siebie sposobu finansowania zakupu auta. Kredyt ten ma wiele zalet, których nie mają inne kredyty. Dlaczego?

Głównym atutem jest możliwość poczynienia sporych oszczędności i to nie tylko tych, związanych z atrakcyjnym RRSO. Czy wiesz, że niewykorzystany kapitał możesz wpłacić na Indeksowane Konto Oszczędnościowe (IKO) – oprocentowane na podstawie stawki WIBOR. Dzięki temu masz szansę pomnażać oszczędności, licząc na wysoką stopę zwrotu.

Przykład. Załóżmy, że 30% wartości pojazdu wynosi 54 000 zł. Wpłacając tę kwotę na IKO, zysk miesięczny brutto wyniesie 323,10 zł.

Pamiętaj! Kredyt 70/30 to finansowanie, dzięki któremu możesz poczuć się bezpieczniej. Zachowując część pieniędzy, nie musisz obawiać się nieprzewidzianych wydatków. Utrzymujesz bowiem płynność, która odpowiada za stabilizację finansową.